ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אור אדם קדושים :

המבקשים
מדינת ישראל

נגד

נאשם
אור אדם קדושים

נוכחים:
ב"כ המבקשת, רס"ב רוברט ברטהולץ
ב"כ המשיב, עו"ד שי נודל
המשיב – הובא באמצעות שב"ס

פרוטוקול

ב"כ המבקשת:
חוזר על הבקשה.

עונה לב"כ החשוד:
ש. דימה לא קושר אותו להתפרצות
ת. מה שקושר להתפרצות זה שיחות בינו ובין דימה.
ש. דימה אומר שהחשוד הזה ביצע את ההתפרצות
ת. קושר אותו בעקיפין
ש. בזה שהוא אומר שהיו שלושה
ת. כן

ב"כ המבקשת:
מגיש את עברו הפלילי של החשוד. מעבר לזה המדובר במי שניסה להכשיל את השוטרים שבאו לעצור אותו. נגד האחרים יוגש כתב אישום ביום שישי.

ב"כ החשוד:
יש לנו חשד חשד קלוש לתיק התפרצות שהיה לפני חודש וחצי, שהוא במסגרת התיק שהיה אתמול עם הניסיון לרצח של אלי טביב. ביהמ"ש ראה את שני הארגזים עם הקלסרים שהיו פה אתמול. יש את החשוד הזה שאם יוגש כתב אישום ביום שישי, ולדעתי זה נמהר מידי, במקרה הטוב מדובר בראיות נסיבתיות, עבירת התפרצות אחת במסגרת התיק הענק הזה. אני מבקש לשחרר את החשוד. אין ספק שהאיש הזה לא ישאר עצור עד תום ההליכים על עבירת התפרצות אחת. מה שאני מבקש זה שהוא ישוחרר היום למעצר בית מוחלט, יוגש כתב אישום. מעבר למעצר בית לא יהיה. יום שישי הפרקליטות תגיש כתב אישום, הוא ישאר בתנאי מעצר בית מוחלט. הוא לא צריך לחכות.


החלטה

בפני בקשה שהוגשה על פי סעיף 17 (ד) לחוק סדר הדין הפלילי, סמכויות אכיפה – מעצרים, הכולל הצהרת תובע לפיה יתבקש ביהמ"ש לעצור את המשיב עד לתום ההליכים, וכי יוגש נגדו כתב אישום.

מדובר אכן בעבירת התפרצות, אך מסתבר שמדובר בעבירה שבוצעה בצוותא עם אחרים שנעצרו גם בפרשה זו ואף נגדם יוגש כתב אישום ביום שישי הקרוב.

הנסיבות שהועלו בבקשה והטיעונים שהשמיע הטוען המשטרתי מחייבים את המשך המעצר, מאחר ועל פניו יש עילה לכאורה לבקש את מעצרו של המשיב עד תום ההליכים.

אשר על כן, אני נעתר לבקשה ומורה על הארכת המעצר עד יום שישי, 24.7.2015, בשעה 12:00, על מנת שבפרק זמן זה יוגש כתב אישום.

ניתנה והודעה היום ו' אב תשע"ה, 22/07/2015 במעמד הנוכחים.

מרדכי פלד, סגן נשיא


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אור אדם קדושים
שופט :
עורכי דין: