ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלי אקילוב נגד שומרה חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד ה שופטת אפרת בוסני

תובע

אלי אקילוב

נגד

נתבעים

1.שומרה חב' לביטוח בע"מ
2.משה לוי
3.דני לוי

פסק דין

הצדדים הסמיכו את בית המשפט למתן פסק דין על פי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], תשמ"ד -1984.

לאחר ששמעתי את עדויות הצדדים, בחנתי את כתבי הטענות על נספחיהם, את זירת התאונה ואת הנזק בכלי הרכב המעורבים, הגעתי לכלל דעה להטיל את מלוא האחריות להתרחשות התאונה על הנתבע 3, נהג רכב הנתבע 2.

מצאתי לקבוע, על יסוד החומר בפניי, כי לאחר שנהגת רכב התובע השלימה פניית פרסה, התיישרה בנתיב הנסיעה ונסעה לכיוון ישר, רכב הנתבע 2 בו נהג הנתבע 3, פגע ברכב התובע מאחור. גרסת נהגת רכב התובע לתאונה נתמכת בעדות עדת הראייה שנסעה ברכב התובע . גרסת הנתבע 3 לא נמצאה אחידה ואינה מסתברת עם הנזק ברכב התובע . מיקום וסוג הנזק בשני כלי הרכב המעורבים , אף הוא, יש בו לתמוך בקביעתי באשר לנסיבות התאונה והטלת מלוא האחריות על נהג רכב הנתבע.

באשר לשאלת הכיסוי הביטוחי, על פי החומר שבפניי לא מצאתי לקבל את טענת הנתבעת 1 להיעדר כיסוי ביטוחי לתאונה.

אשר לנזק, אני מקבלת את הנזק הישיר לרכב התובע, כפי שנקבע בחוות דעת השמאי שצורפה לכתב התביעה בניכוי שרידים . את התביעה בגין הוצאות שכ"ט השמאי אני מקבלת בסך של 800 ₪. זאת, לאור חובת הקטנת הנזק החלה על הניזוק , ומשלא הוכח טעם לסטייה משעור ההוצאות הסביר המקובל לתשלום בגין שכר טרחת שמאי בתביעות מסוג זה.

לאור כל האמור, אני מחייבת את הנתבעים 1-3, יחד ולחוד, לשלם לתובע סך של 14,150 ₪. כן ישלמו הנתבעים, יחד ולחוד לתובע , סך של 500 ₪ הוצאות משפט. סכומים אלה ישולמו בתוך 30 יום , שאם לא כן יישא התשלום הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום הגשת התביעה ועד למועד התשלום בפועל.

ניתן היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלי אקילוב
נתבע: שומרה חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: