ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עמוס אליהו גרא נגד רותם עקיבא :


בפני כבוד ה שופטת אשרית רוטקופף

מבקשים

  1. עמוס אליהו גרא
  2. ברכה גרא

נגד

משיבים

  1. רותם עקיבא
  2. נטע קלעי
  3. אהוד אהרון עקיבא
  4. כרמלה קלעי

החלטה

עניינה של החלטה זו הינה בבקשת התובעים ( להלן: המבקשים) ל"עיון חוזר" בהחלטתי מיום 1/7/15.

בהחלטה נשוא העיון החוזר ( שניתנה בהמשך לישיבה שהתקיימה ביום 16/6/15) הוריתי על מינויו של מהנדס הקונסטרוקציה, מר שמעון חן, לצורך עריכת התכניות לביצוע עבודות הפינוי של התשתיות " ללא הזזת קו גבול החלקות" (כשלצורך כך ילווה ביועץ קרקע המקובל עליו).

לאחר שעיינתי בטענות הצדדים כפי שהובאו בבקשה, בתגובה ובתשובה לה ( בקשות 11 ו-12 בתיק), נחה דעתי כי יש להורות על דחיית הבקשה.

אשוב ואדגיש כי נקודת המוצא הצריכה בענייננו ( שנראה כי המבקשים ממעיטים ממשמעותה), הינה קיומם של פסקי דין חלוטים המחייבים את המבקשים לפנות ולסלק ידם מהשטח נשוא המחלוקת.

במסגרת הדיון שהתקיים ביום 27/11/14 ( בעקבות היעתרותי למתן הצו הארעי שהתבקש), הוריתי בהחלטתי מאותו מועד על מינויו של המהנדס מר ראובן יהב, כאשר הדגשתי כי חוות דעתו תתייחס ל"אופן ביצוע פסק הדין" שניתן לפינוי השטח באופן שיביא לכך שלא ייגרם נזק לבית המבקשים.

והנה, בפועל הפתרון שהוצע בחוות הדעת של המהנדס יהב - ההרחקה של הגבול המשותף לתוך חלקת המשיבים - מביאות לידי כך שהמשיבים אכן יחויבו לוותר על קניינם, כאשר יש צדק רב בטענת המשיבים בתגובתם לפיה, מלכתחילה, לא היה בסמכותו של מר יהב לחייב את המשיבים לוויתור כאמור.

לצורך הגשמת פסקי הדין החלוטים, אין מנוס מההנחיה שניתנה למומחה שמונה - עריכת התכניות לביצוע עבודות הפינוי ייערכו ללא הזזת קו הגבול, כשיוזכר כי הוריתי בהחלטה שחוות הדעת של מר יהב תימנה על התיעוד אשר יומצא לו.

לאור כל האמור, דין הבקשה להידחות.

לפנים משורת הדין, אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עמוס אליהו גרא
נתבע: רותם עקיבא
שופט :
עורכי דין: