ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דב נסיס נגד טופאל נכסים בע"מ :


בפני כבוד ה שופטת חנה קיציס

מבקשים

דב נסיס

נגד

משיבים

טופאל נכסים בע"מ

החלטה

1. המבקשת הגישה לביצוע שיק בחתימת המבקשת אשר חולל לאחר שניתנה הוראה לביטולו.

2. המבקשת הגישה בקשה לעיקול טרם אזהרה, כאשר היא ציינה בבקשתה כי קם חשש ממשי להברחת נכסים לאחר שהמשיבה מכרה את זכויותיה בדירה אשר שועבדה על ידה קודם לכן לטובת המבקש, להבטחת פירעון הלוואות שנטלה ממנו. עוד הוסיפה כי המשיבה בעורמה, נטלה ממנו הלוואות נוספות תוך שהיא נתלית באותה בטוחה.

3. ביום 12/7/15 דחתה כבוד הרשמת בקשה זו בנימוק כי מעיון בנסח הטאבו עולה כי נרשמה הערת אזהרה לטובת המבקשת על זכויות המשיבה בדירה.

4. על החלטה זו הוגש הערעור שבפני, אשר מטבע הדברים נידון אף הוא במעמד צד אחד.

5. לאחר הגשת הבקשה, הגיעה לידי המבקשת אסמכתא נוספת מידי המשיבה ממנה עולה בברור כי הדירה ששועבדה לטובת המשיב נמכרה עוד בשנת 2001 , על אף רישומה של הערת האזהרה. לטענת המשיבה כפי שהובאה ביום 15/7/15, במסגרת הליך אחר התנהל בין הצדדים, הדירה נמכרה בשנת 2001 או חודשים ספורים לאחר מכן ובאמצעות כספי המכירה שולם חוב של המשיבה למבקשת בסך של 100,000$.

6.מכירה זו סותרת את הצהרת המשיבה במסגרת "תוספת להסכם הלוואה ומשכון" מיום 20/12/09, שם הצהירה המשיבה כי הדירה ששועבדה תוסיף ותשמש בטוחה גם לפירעון הלוואות נוספות לרבות הלוואה שניתנה ב20/12/09.

7. די בכך כדי להגיע למסקנה כי המבקשת הוכיחה חשש ממשי להברחת נכסים המצדיק נקיטת הליכי עיקול טרם אזהרה.

8. לאור האמור הערעור מתקבל ויוטל עיקול על זכויות המשיבה בנכסי המקרקעין , כמפורט בבקשה. ההחלטה תיושם על ידי לשכת ההוצאה לפועל. באחריות המבקשת לדאוג כי היקף הנכסים המעוקלים לא יעלה על סכום החוב.

ניתנה היום, ד' אב תשע"ה, 20 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דב נסיס
נתבע: טופאל נכסים בע"מ
שופט :
עורכי דין: