ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רביב הכספי נגד אקסקלוסיב תאורה וריהוט בע"מ :

בפני כבוד ה שופטת חנה קלוגמן

התובע:

רביב הכספי

נגד

הנתבעת:

אקסקלוסיב תאורה וריהוט בע"מ

פסק דין

התביעה הנדונה עניינה תאונת דרכים שאירעה בין רכב חונה למשאית ביום 1.1.15. התובע הינו הבעלים של הרכב שהיה מעורב בתאונה (להלן: " הרכב"), והנתבעת היא הבעלים של המשאית שהייתה מעורבת בתאונה (להלן: "המשאית").

אין מחלוקת לגבי האחריות המלאה של המשאית לנזק שנגרם לרכב שעמד בחניה כשאירעה התאונה. אין גם מחלוקת על כי התובע נאלץ לאתר את בעלי הרכב הפוגע בעקבות "פתק" שהשאיר על שימשת הרכב צג ג' שראה את התאונה.

התובע יצר קשר עם הנתבעת ואף התקבל הרושם שהנתבעת לא התנערה מאחריותה, אך התמהמהה ב התנהלותה מול התובע בביצוע התשלום עבור הנזק. לאחר מספר חודשים של שיחות בין הצדדים אשר לא הובילו לתשלום הפיצוי עבור הנזק, הגיש התובע את התביעה שלפניי בה הוא תובע נזק ישיר, דהיינו פיצוי עבור תיקון הרכב בסך 2,030 ₪, וזאת בהתאם להצעת מחיר שקיבל , וכן סך נוסף של כ- 2,000 ₪ לכיסוי הנזקים העקיפים שנגרמו לו, ובעיקר הפסד ימי עבודה.

התובע לא צירף לכתב תביעתו הערכת שמאי ואף לא את הצעת המחיר, אך מאחר ולא הייתה בעניין זה מחלוקת בין הצדדים אני קובעת, כי בגין הנזק הישיר זכאי התובע לפיצוי בסך 2,030 ₪ .

לגבי הנזקים העקיפים לא צירף התובע שום אסמכתאות, אך הראה לי בדיון צילום של תלוש המשכורת שלו בטלפון הנייד. כמו כן, טען שהוא עובד גם כעצמאי ולכן ההפסד עוד גבוה יותר. לטענתו , כבר הפסיד ימי עבודה לצורך קבלת הצעות מחיר ועוד צפוי הוא להפסיד ימי עבודה לכשיכניס את הרכב למוסך לצורך ביצוע התיקון. כמו כן השקיע הוא זמאיתור הנתבעת וניהול השיחות עמה לתשלום נזקו.

ניתן להבין את עגמת הנפש שנגרמה לתובע כשנאלץ לאתר את הפוגע ברכבו, ואף את זו שנגרמה לו כתוצאה מהתמהמהות הנתבעת מלפצות אותו על נזקו, למרות שלא התנערה מחבותה. בדיון שהתקיים היום הביע מנהל הנתבעת את צערו על כך והסביר שהיו לכך סיבות אישיות וכן ציין כי הנהג שפגע ולא השאיר על כך הודעה, פוטר מעבודתו בחברה.

על בסיס כתב התביעה ודברי התובע אני קובעת, כי בגין הנזק העקיף זכאי התובע לפיצוי בסך של 600 ₪.

סוף דבר:
הנתבעת תשלם לתובע תוך 30 יום סך של 2630 ₪ בתוספת סך של 50 ₪ בגין החזר אגרה ששולמה. התשלום יבוצע תוך 30 יום. לאחר מועד זה יישא הסכום הפרשי הצמדה וריבית כחוק .

על פסק דין שניתן בתביעות קטנות ניתן להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 15 יום.

המזכירות תשלח העתק מפסק הדין לצדדים.

ניתן היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רביב הכספי
נתבע: אקסקלוסיב תאורה וריהוט בע"מ
שופט :
עורכי דין: