ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ענת בסון נגד השטיח המעופף בע"מ :

בפני כבוד ה שופטת איילה גזית

תובעים

1.ענת בסון
2.אסף בסון

נגד

נתבעת

השטיח המעופף בע"מ

פסק דין

התובעים הגישו תביעה כספית לפיצוי מאת הנתבעת בגין הפרת חוזה, סבל ועוגמת נפש שנגרמה להם, לטענתם, בשל הורדתם מרשימת הנוסעים בטיסה חזרה לארץ.

התובעים טוענים כי הודיעו להם שהטיסה חזרה לארץ תהיה דרך רודוס ולא מקוס כפי שהוזמן בהזמנה, ועליהם לעשות את דרכם חזרה לרודוס דרך מעבורת במשך שעתיים וחצי, משם ייקח אותם רכב למלון להמתנה עד הערב, ומשם חזרה בטיסה מרודוס לישראל.

התובעים טוענים כי בפועל חזרו יום לפני החזרה המתוכננת בטיסה, ולכן קוצרה חופשתם ביום.

הנתבעת טוענת כי מדובר בטיסות שכר, אשר מאופיינת בשינויים במועדי טיסה ובזהות המוביל, והתובעים קיבלו פיצוי על פי סעיף 5 לחוק שירותי התעופה (פיצוי וסיוע בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה) תשע"ב – 2012, ושולם לתובעים סך של 3,620 ₪ על פי החוק, ובנוסף שוברי נופש בסך 1,000 ₪, אולם השוברים לא נוצלו על ידי התובעים.

לאחר ששמעתי את עדויות הצדדים, ועיינתי בכתבי הטענות על נספחיהם, אני קובעת כי אכן התובעים זכאים לפיצוי בגין עוגמת הנפש שנגרמה להם, כמו גם פיצוי בגין החזרה יום קודם, לעומת המועד בהזמנה המקורית.

יחד עם זאת, התביעה הוגשה בסכום מופרז ומוגזם, בסכום של 30 אלף ₪, כאשר העסקה כולה נעשתה בסכום של 12,500 ₪, ואין מקום לאשר פיצוי בגובה סכום הנתבע בתביעה שאיננו עומד בכל יחס לעסקה עצמה, ואני מעמידה את סכום הפיצוי על סך של 2,000 ₪ על דרך האומדן.

לפיכך, הנתבעת תשלם לתובעים יחד סך של 2,000 ₪, בתוספת 300 ₪ הוצאות משפט, וזאת בתוך 30 יום מהיום.

המזכירות תשלח עותק פסק הדין לצדדים.
המזכירות תבצע סגירת תיק.

ניתן היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ענת בסון
נתבע: השטיח המעופף בע"מ
שופט :
עורכי דין: