ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלמה כהן נגד יצחק לוי וינברגר :

בפני כבוד ה שופטת איילה גזית

תובעים

1.שלמה כהן
2.הילה לפקיפקר

נגד

נתבע

יצחק לוי וינברגר

פסק דין

התובעים שכרו דירת מגורים מאת הנתבע, והגישו תביעה כספית להשבת דמי שכירות לתקופה של כחודש וחצי אותה שילמו התובעים, והנתבע השכיר את הדירה לדיירים אחרים.

על פי הסכם השכירות, שכר הדירה החודשי עמד על 3,500 ₪.

התובעים טוענים כי שילמו דמי שכירות עד 31/01/15, כאשר פינו את הדירה ביום 16/11/14, אלא שנכנסו דיירים אחרים באמצע חודש דצמבר 2014, ועל כן דורשים החזר של שכר הדירה עבור מחצית דצמבר, בסך 1,750 ₪ וחודש ינואר בסך 3,500 ₪, סה"כ 5,250 ₪, וזאת בהתאם לסיכום עם הנתבע.

הנתבע טוען כי לא הייתה הסכמה בין הצדדים להחזרת דמי השכירות, והוא הבהיר לתובעים שיחפש שוכר אחר ויתחשבן עם התובעים כשיחזרו מחו"ל.

הנתבע טוען כי הדיירים האחרים נכנסו לדירה ביום 15/12/14, ועל פי סעיף 3 ג' להסכם השכירות, נקבע כי במידה והשוכר יקצר את תקופת השכירות, הוא יחויב בתשלום דמי השכירות במלואם.

עוד טוען הנתבע כי נאלץ לבצע תיקונים של ברזים ומקלחון, וכן קיזז את עלות חיפוש השוכרים החדשים, שירותי התיווך וחתימת החוזה.

לאחר ששמעתי את עדויות הצדדים, ועיינתי בכתבי הטענות על נספחיהם, אני קובעת כי אני מקבלת את גרסת התובעים לפיה הנתבע סיכם עימם החזר של שכר דירה, במידה וישכיר לשוכרים אחרים.

הנתבע גבה שכר דירה כפול בגין התקופה של חודש וחצי, מיום 15/12/14 ועד 31/01/15, הן מהתובעים, והן מהדיירים האחרים שנכנסו לנכס, ומן הדין שישיב לתובעים את הסכום ששילמו עבור תקופה זו, הן מכוח הסיכום ביניהם, והן על מנת שלא יגבה הנתבע פעמיים שכר דירה.

הסכום בגין התקופה מיום 15/12/14 עד 31/01/15, עומד על סך 5,250 ₪, הואיל ושכר דירה לחודש על פי ההסכם הינו 3,500 ₪.

הנתבע טען לקיזוז בגין נזקים שנגרמו לטענתו בדירה, אולם שוכנעתי כי טענות קיזוז הנזקים נולדו לצורך התביעה דנן, ולא היו קיימות בזמן מסירת החזקה בדירה מאת התובעים לידי הנתבע.

הנתבע העיד כי ביקר בדירה בעת מסירת המפתח מאת התובעים אליו, ועל כן, במידה והיו טענות לנזקים, היה הנתבע מעלה אותן במועד הביקור, אלא שטענות כאלה לא הועלו במועד הביקור.

אין גם מקום לקיזוז סכומים בגין הקלה בשכר דירה שהנתבע מצא לנכון ליתן לשוכרים החדשים, הואיל ולא הוכח הקשר הסיבתי בין התובעים לבין שכר הדירה של השוכרים החדשים.

אשר על כן, לאור האמור לעיל, הנתבע ישלם לתובעים יחד, סך של 5,250 ₪, בצירוף בתוספת הוצאות משפט בסך 600 ₪, וזאת בתוך 30 יום מהיום.

המזכירות תשלח עותק פסק הדין לצדדים.
המזכירות תבצע סגירת תיק.

ניתן היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שלמה כהן
נתבע: יצחק לוי וינברגר
שופט :
עורכי דין: