ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ראובן בסון נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
ראובן בסון

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד יוליאן לנדסמן
ב"כ המשיב עו"ד מיטל שלמה כהן

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה ואני מפנה לתגובה לכתב התשובה.
אני לא יודע אם חברתי ראתה את התגובה שהגשתי לכתב התשובה, אני מבקש להביע את מורת הרוח מהדברים שנכתבו בכתב התשובה, אין להם שום בסיס פרט לניסיון הכפשת שמי בעצם הטענה שדברים נאמרו בחוסר תום לב. בחיים לא נאמר עליי דבר כזה שאני טוען בחוסר תום לב, בחיים לא הטעיתי את בית המשפט. אני נתקל בזה לראשונה ואני מפנה גם את בית המשפט להחלטה שכביכול חברתי טוענת לעובדה שהעתירה הוגשה ונדונה בפני כבוד השופטת ברנט במרץ 2015, עתירה זו הייתה בגין חופשה מיוחדת לחופשת הפסח. לא זו הייתה עתירה מן המניין. נדונה בהליך מזורז בנוהל של עתירה מנהלית דחופה והדבר לא צריך לעמוד בסתירה ולטעון שכביכול זה לא הוזכר בחוסר תום לב. זו טענה בלשון המעטה לא נכונה ואין לה עמידה בבית המשפט הזה.
מוזכרת פסיקה שאין לה שום אחיזה ודמיון לעתירה הנוכחית, זה רע"ב שנדון בפני וג"ע ופה מדובר בוועדת אלמ"ב וחברתי טעתה כנראה וציינה את הפסיקה הזו.
הפרוטוקול החסוי של וועדת אלמ"ב ברור לי שמדבר אך ורק על אותם מידעים, אותם דברים של קורבנות העבירה. דבר זה עומד לרועץ מעל 10 שנים מאז שהעותר משולב בסבב חופשות. וועדת אלמ"ב במאי 2015 בהתייחסותה בחוות דעת לא אומרת דבר שיש פה נימוק הגיוני לעניין העתירה או לעניין בכלל.

אין שום התייחסות לוועדת אלמ"ב. גם כתב התשובה של המשיב אין בו שום דבר חוץ מלומר דברים מעורפלים שלוטים בערפל שנסמכים על פסיקה שכביכול בלתי נכונה לענייננו, ואין בהם שום דבר שמזכיר ולו במעט את תפקודו הקטין, התנהלותו התקינה, הקבוצות הטיפוליות שסיים בבית הסוהר, את כל התנהלותו במשך 22 שנות מאסר.
שעות חופשותיו הוגדלו ל - 24 חופשות ובהחלטה מנובמבר 2014 צוין (מצטט).
מאז העותר יצא למס' חופשות והגיע הזמן להגדיל את מס' שעות החופשה שלו ולהסב את הערב הצמוד לערב חותם. הערבה היחידה שיכולה להתלוות אליו היא בת זוגתו. אין לו קשר עם קורבנות העבירה. הוא עושה את הכל וסיים קבוצת טיפול. העותר יצא לחופשה בהחלטה שיפוטית והעותר מבקש להגדיל את שעות החופשה ולהסב את הערב הצמוד בערב חותם. הוא הוכיח עצמו במשך 110 חופשות, מה נדרש ממנו להוכיח שפניו לשיקום ורצונו לשיקום אותנטי?
החלטה

העותר מרצה 38 שנות מאסר עולם קצוב בגין שני מעשי רצח של גיסתו ואחייניתו והוא מבקש להגדיל את משך חופשותיו מ - 24 שעות ל - 48 שעות וכן להסיר את תנאי הערב הצמוד כחלק מתנאי חופשותיו וזאת לאחר שיצא למס' רב של חופשות ללא כל בעיות ואין לו כל קשר עם קרובי משפחתם של קורבנות עבירותיו.
המשיב מתנגד להגדלת משך חופשותיו של העותר וסומך התנגדותו על חוות דעת וועדת אלמ"ב, במיוחד על האמור בחלק החסוי בה, ומתנגד להסרת תנאי הערב הצמוד בהסתמך על חוות דעת משטרת ישראל לפיה יתרת מאסרו הארוכה של העותר, שמרצה שני עונשי מאסר עולם קצוב, מצדיקה הותרת פיקוח על חופשותיו בדמות ערב צמוד.
עיון בחוות דעת וועדת אלמ"ב, ובמיוחד באמור בחלק החסוי אשר מסתמך על מסמכים, מצדיקה גם לעת הזו, דהיינו לאחר שהעותר יצא למאות חופשות ללא כל בעיות, את עמדת המשיב שלא להגדיל את משך חופשותיו, אשר הוגדלו כבר פעם אחת.
כך גם יתרת מאסרו הארוכה של העותר, שמרצה שני עונשי מאסרי עולם קצובים למשך 38 שנה מצדיקים את הותרת הערב הצמוד כחלק מתנאי הפיקוח של התנהגותו במהלך חופשותיו.
לאור כל האמור לעיל אני דוחה את העתירה.
ניתנה והודעה היום, ה' אב תשע"ה, 21 יולי 2015, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: ראובן בסון
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: