ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ילמה תגדאו נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד ה שופט דן סעדון

מבקש

ילמה תגדאו

נגד

משיבה

מדינת ישראל

החלטה

לפני בקשה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר המבקש.

1. נגד המבקש הוגש כתב אישום המייחס לו אחריות לגרימת תאונת דרכים במסגרתה נפגע אדם חבלות של ממש. ביום 3.2.15 התקיים דיון בתיק אך המבקש לא התייצב לדיון. בתיק בית המשפט קיים אישור מסירה שלאחר הצגתו נשפט המבקש בהיעדרו.

2. בבקשה טוען המבקש כי לא ידע על מועד הדיון ולא קיבל הזמנה לדיון. לדבריו, כתובתו היא מיכאל חזני 26/10 , שכונת פאר, חדרה.

3. המשיבה מסרה 2 תגובות לבקשה. באחת מהן היא מציינת הסכמה לביטול פסק הדין ובאחרת היא מביעה תמיהה כיצד ייתכן שקיים אישור מסירה למבקש נוכח טענת המבקש כי לא ידע על מועד הדיון. חרף תמיהה זו הותירה המשיבה, וכפי שאראה להלן בצדק, את העניין לשיקול דעתי.

דיון
4. לאחר שעיינתי בבקשה ובמסמכים בתיק נחה דעתי כי יש מקום לקבל את הבקשה ולבטל את פסק הדין. כאמור פסק הדין נסמך על אישור מסירה שלכאורה ניתן כדין. אלא מאי? עיון באישור המסירה מלמדת כי הכתובת המצוינת בו היא "ש פאר 26 חדרה". כתובת זו מצויה גם על גבי כתב האישום שהוגש נגד המבקש (" רחוב ש פאר 26, חדרה"). כפי שעולה מבקשת המבקש, אין מדובר בשם רחוב אלא בשם שכונה בעיר חדרה. אין פלא אפוא כי שירות הדואר ציין באישור המסירה כי " הנ"ל לא מוכר, נא לציין שם רחוב". אין אפוא כל פלא בכך שהמבקש לא דרש את ההזמנה לדיון. נוכח האמור, נראה כי בצדק הסכימה המשיבה לבקשה. אני מבטל את פסק הדין וקובע את התיק להקראה ליום 24.11.15 שעה 09.00. המזכירות תודיע לצדדים.

ניתנה היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ילמה תגדאו
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: