ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אוראל אגוז נגד אפריים פרומוביץ :


בפני כבוד ה שופט עמית יריב

מבקשים

  1. אוראל אגוז
  2. ראובן אגוז

נגד

משיבים

אפריים פרומוביץ ואח'

החלטה

לפניי בקשה למחיקת הכותרת "בסדר דין מקוצר". דין הבקשה להתקבל.
התובעים הגישו תביעתם בסדר דין מקוצר בשתי חלופות: החלופה האחת – הפיצוי החוזי המוסכם, בסך 3,000 ₪ לחודש איחור – פיצוי המגיע לכדי 51,000 ₪; החלופה האחרת – פיצוי בגין איחור על פי חוק המכר, המבסס, לשיטתם, פיצוי של 69,750 ₪, ומבוסס על הערכת שמאי בדבר שווי דמי השכירות החודשיים בדירה דומה.
לא תיתכן מחלוקת כי החלופה הראשונה – זו של הפיצוי החוזי המוסכם בגין האיחור, מוכפל במספר חודשי האיחור – מתאימה לדיון בסדר דין מקוצר, והיא אף המקרה ה"קלאסי" להליך כאמור. אלא שהנתבעים בחרו לתבוע על פי החלופה השנייה (וסכום התביעה יוכיח). כאשר נדרש בית המשפט להערכת שמאי – אין מדובר עוד בסכום קצוב הניתן לחישוב אריתמטי, שכן הערכת שמאי היא תמיד עניין של אומדנה והערכה, אשר ניתן לחלוק עליה.
על כן, אני מורה על מחיקת הכותרת "בסדר דין מקוצר". לנוכח סכום התביעה, ההליך ינוהל בסדר דין מהיר, והתצהיר התומך בבקשת הרשות להתגונן שהוגשה ייחשב לכתב הגנה.
התובעים יגיש תצהיר תומך והצדדים שניהם יגישו רשימת מסמכים כנדרש בתקנות 214ג ו-214ח לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד – 1984 עד יום 21.9.2015.
תצהירי עדות ראשית נוספים, במידת הצורך, יוגשו עד ליום 29.10.2015.
הדיון הקבוע לדיון בבקשת הרשות להתגונן יוסב לישיבה מקדמית בסדר דין מהיר, על פי תקנה 214יא (ה) לתקנות סד"א. חובת התייצבות אישית לבעלי הדין.
חיוביהם הדיוניים של הצדדים אינם תלויים זה בזה.

ניתנה היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אוראל אגוז
נתבע: אפריים פרומוביץ
שופט :
עורכי דין: