ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד נדין קמינסקי :

בפני כבוד השופט אביחי דורון

1653-07-15

המבקשת
מדינת ישראל

נגד

המשיבה
נדין קמינסקי (עציר)


נוכחים:
ב"כ המבקשת עו"ד עדי חביב
ב"כ המשיבה עו"ד יוסי סקה
המשיבה הובאה באמצעות שב"ס

פרוטוקול

ב"כ המשיבה: תסקיר המבחן הוא לא פשוט במובן זה שהוא פורש אורח חיים לא פשוטות. אני לא אלאה את בית המשפט לגבי כל ההליכים שקרו בתיק הזה, מספיק רק לראות את החלטת השופטת תבור מהישיבה האחרונה. אני אבקש תסקיר משלים שיבחן תוכנית טיפול. היא ביקשה לעבור הליך טיפולי. הבקשה הראשונית שלה היה להשתחרר לבית הוריה. שני הצדדים חושבים שבנסיבות ובגיל שלה ומהמקום שהיא באה אולי אפשר למנף את ההליך שלה להליך של שיקום.

ב"כ המבקשת: אני יודעת שהתסקיר שלילי, אנו חושבים שבנסיבות המשיבה, רצוי לבחון את זה.

המשיבה: אני לא חושבת שאם אשאר בבית סוהר זה מה שטיפל בבעיה של השימוש שלי. אני בת 19 כיום ואני אשאר בבית סוהר כמה שצריך ומה זה יתן לי? אני אשתחרר ואחזור בגלל זה אני רוצה ללכת לגמילה. זה לא נכון שאמרתי שאני רוצה ללכת לטיפול בבית. אני אמרתי לה שכן אם זה היה אופציה ללכת לבית הייתי בוחרת בזה, אבל כיוון שזה חסר סיכויים זה לא יקרה, אני מעדיפה ללכת לקהילה טיפולית אם למלכישוע או כל קהילה אחרת .


החלטה

בפניי שתי בקשות למעצר המשיבה עד תום ההליכים. מן האחת עולה מכירת סם מסוג הרואין בשתי הזדמנויות ומהשניה עולות שלוש הפרות צו שחרור ושהייה במקום פלוני.

תסקיר שירות המבחן שהוגש ביום 20.7.15 בעניינה של המשיבה מעלה שהמשיבה שללה מוטיבציה להשתלב במסגרת טיפולית סגורה וביקשה לשוב להתגורר בביתה. לטענת הסנגור אין מוצא אחר למשיבה ויש לבחון זאת. המבקשת מצטרפת למסקנת הסנגור ולכן, גם בית המשפט יבקש לבחון זאת שוב, שהרי אם לא זו תהיה התוצאה, לא יהיה מנוס ממעצרה עד תום ההליכים של המשיבה באופן שיפתור את בעיית עבירותיה אך לא יתן ולו ניסיון לטיפול שורש רחב יותר. בהינתן דברים אלה ונוכח דבריה של המשיבה עצמה אני שב ומפנה את המשיבה לתסקיר משלים בו תיבחן אפשרות שליחתה לגמילה במסגרת סגורה. ברור ואני מבהיר למשיבה כי באם לא ימצא שירות המבחן אפשרות שליחתה לגמילה על רקע של בעיית מוטיבציה, לא יהיה מנוס ממעצרה עד תום ההליכים על כל מה שכרוך בכך.

קובע לתסקיר משלים ליום 4.8.15 בשעה 09:00.

המזכירות תעביר העתק הפרוטוקול לשירות המבחן.

המשיבה תובא באמצעות שב"ס לדיון הבא.

ניתנה והודעה היום ו' אב תשע"ה, 22/07/2015 במעמד הנוכחים.

אביחי דורון , שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: נדין קמינסקי
שופט :
עורכי דין: