ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד גנטו מלקו :

בפני כבוד השופט אביחי דורון

64626-06-15

המבקשת
מדינת ישראל

נגד

המשיב
גנטו מלקו (עציר)


נוכחים:
ב"כ המבקשת עו"ד עדי חביב
ב"כ המשיב עו"ד אלפסה
המשיב הובא באמצעות שב"ס

פרוטוקול

ב"כ המשיב: עיינתי בחומר הראיות. מאחר ובין מכלול העדויות מצויה עדותו של האב שמדבר על כך שמלבד ההפרה המשיב עבר עבירת איומים. יהיה קשה לטעון לראיות לכאורה בשל עדות האב, בנוסף לעדות האב ישנה עדות האח שאומר שפגש את הנאשם כשהיה בדרכו לצאת מבית ההורים. המשיב אמר לו שבא לקחת בגדים ונס על נפשו. אימו של המשיב סירבה להיחקר. בדוח הפעולה של המעצר מתעד את האירוע יממה כמעט אחר כך המשיב נתפס במרחק מסוים בית ההורים, אשר על כן נעצר. נסיבות העבירה הנלווית לעבירת ההפרה החוקית לא מן החמורות. הדברים שאמרתי נועדו להסביר שהמהלך הלא חכם של המשיב היה כדי לשוב לקחת בגדים מבית הוריו, השאלה עד כמה מטה את הכף לעצור אותו עד להחלטה אחרת. אני מציע כרגע לקבוע שהמשיב שלא רק שיהיה מורחק מבית הוריו וערבותו של אחיו האחר שגר בראשל"צ תעמוד על כנה, אלא שגם יחויב להתגורר בבית האח בראשל"צ מכסת שעות שבית המשפט יקבע, כלומר מעצר בית חלקי, כך שלא נגיע למעצר בית ממש. לחילופין אנסה לאתר חלופה ואבקש לא לחתום את המ"ת בעת הזאת. שוחחתי עם האח והוא טרוד בעבודה, אני חושב שאפר להצר את צעדיו ולקבוע לו מעצר בית חלק משעות היממה.
הקראתי לנאשם את כתב האישום, הנאשם הבין ויענה על כך בפני המותב שידון בתיק העיקרי.

ב"כ המבקשת: אנו סבורים שמדובר בהפרה בוטה מעבר לכך שלהפרה מצטרפת עבירת איומים. בהתחשב בעבירה שבוצעה בתיק הראשון הרי שלעבירת האיומים יש חומרה נוספת. לא נסכים למעצר בית חלקי .


החלטה

על מנת שלא לחסום את דרכו של המשיב והסנגור לחלוטין לא אקבע בשלב הזה מסמרות לגבי מעצרו של המשיב עד תום ההליכים. אומר רק כי העבירה שביצע לכאורה המשיב במסגרת כתב האישום המקורי כלפי אביו המתלונן, הינה עבירה ששחרור בגינה היה מצדיק היענות אדוקה להנחיות בית המשפט ולתנאים שהושתו על המשיב ומנגד הפרתם זמן כה קצר לאחר שניתנו, דורשת החמרה קיצונית של תנאי השחרור אם כלל ישוחרר המשיב בסופו של יום. בהתחשב באלה, ועל מנת לאפשר לסנגור לאתר חלופה שאינה חלקית אלא מלאה יידחה הדיון ליום 28.7.15 בשעה 09:00.

יש לאפשר למשיב 3 שיחות טלפון על חשבון המדינה להסדרת הערבויות.

המשיב יובא באמצעות שב"ס.

ניתנה והודעה היום ו' אב תשע"ה, 22/07/2015 במעמד הנוכחים.

אביחי דורון , שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: גנטו מלקו
שופט :
עורכי דין: