ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מוסא דנף נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
מוסא דנף

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד מחמוד נעאמנה ועו"ד ניר זנו
ב"כ המשיב עו"ד חגית זכאי סלע

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה בצירוף מידעים של משטרת ישראל.

עו"ד נעאמנה:
עיינתי בכתב התשובה.
אני חוזר על כל הנימוקים בכתב העתירה. מדובר בעותר שפוט ל - 24 חודשי מאסר בפועל, סיים לרצות 9 חודשים ומדובר במאסר ראשון בגין עבירת רכוש, שבוצעה לפני שלוש שנים ב - 2012, הוא היה משוחרר במהלך ניהול משפטו, בדיקות שתן נקיות, הוא השתלב בעבודה והשתלב בחינוך ובהליך טיפולי בקורסים רבים, הליך טיפולי מושלם.
הפקודה מחייבת תמיד שאסיר נקלט לבית סוהר להגדיר אותו ולהגדיר קטגוריה. הצורך מבחינת שב"ס לא נולד ב - 15.4 אלא לפני ועל פי הפקודה זה צריך להיות בתחילת המאסר. ב - 15.4 ניתנה החלטה שיפוטית להתחיל לטפל בזה אבל הצורך עלה לפני לא רק שעברו שלושה חודשים והורך נולד לפני. בנסיבות העניין לחברתי אין תאריך ואני אומר שלא יהיה תאריך.
עם כל הכבוד, התנהלות המשיבים לא סבירה.

עו"ד ניר זנו
הגשתי עתירה נוספת שקבועה בעוד יומיים 44834-06-15. למעשה בעתירה ההיא הפניתי לא רק לאותה החלטה של כבוד השופטת ברנט מאפריל אלא לשלוש פניות בכתב שלא זכו למענה. קיים סכסוך ברמלה ששיאו היה ברצח עלא אבו ריזק ובגין הדבר נעצרו ונחקרו עשרות אנשים ולא הוגש כתב אישום נגד אף אחד.
הייתה סולחה, האני דנף שוחרר בסופו של דבר שחרור מוקדם מהכלא והמסמך הוצג במשטרה. אחרי מסמך הסולחה שהוצג בזמן שהם במאסר היה את אותו רצח של עלא אבו ריזק אבל הוא לא קשור לזה, הוא נמצא בכלא. מה שביקשנו וכבוד השופטת ברנט קיבלה את זה שצריך לבדוק לעומק את חלקו בסכסוך ואיך הוא יכול להשפיע וברגע שיוסר סיווג אלמ"ב אני בטוח שיתר הדברים לא יהוו מכשול ליציאתו לחופש.
חברתי אמרה שהוא אמור להשתחרר ביולי 2016 וזה שחרורו המלא, זה מאסר ראשון.

החלטה

העותר מרצה שנתיים מאסר בגין עבירות רכוש והוא מבקש להסיר הגדרתו כבעל פרופיל אלמ"ב, המבוססת על מידעים חסויים שהוצגו בפני.
המשיב מתנגד להסרת הגדרת העותר כבעל פרופיל אלמ"ב וסומך התנגדותו על המידעים הנ"ל אשר לא הועברו לבחינתה של וועדת אלמ"ב שטרם התכנסה בעניינו של העותר למרות החלטת בית המשפט ביום 15.4.15 בעת"א 48481-03-15.
ב"כ המשיב טוענת כי אין לפרש את ההחלטה כמחייבת את וועדת אלמ"ב לדון בעניינו של העותר אך נוסח ההחלטה, גם אם לא מדובר בהחלטה מחייבת, היה צריך לגרום לכינוסה של וועדת אלמ"ב.
לאור כל האמור לעיל אני מורה למשיב להסיר את הגדרת העותר כבעל פרופיל אלמ"ב במהלך חודש אוקטובר 2015, אלא אם וועדת אלמ"ב תתכנס ותקבע כי לדעתה העותר הוא בעל פרופיל אלמ"ב.
במקרה ותקבע כך, רשאי העותר לבקש חידוש הדיון בעתירה.

ניתנה והודעה היום, ה' אב תשע"ה, 21 יולי 2015, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: מוסא דנף
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: