ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עורכי דין לקידום מנהל תקין נגד מועצה מקומית זרזיר :

בפני כבוד השופט בנימין ארבל, סגן נשיא

העותרת

עורכי דין לקידום מנהל תקין (ע"ר)

נגד

המשיבים

1.מועצה מקומית זרזיר
2.מדינת ישראל - משרד הפנים
3.טארק מזאריב

פסק דין

העותרת, עמותה השמה לה, כנר לרגליה, שמירה על עקרונות מינהל תקין, עתרה בפני בית משפט זה כי יורה על ביטול התקשרות בין המשיבה 1 לבין המשיב 3, שנבחר לכהן כעורך דינה של המשיבה 1. הנימוק לעתירה היה כי המשיב 3 הינו בן דודתו של מר ג'מאל גריפאת – שהינו חבר במועצת הרשות המקומית של המשיבה 1.

קדמה לעתירה זו, עתירה קודמת באותו נושא. באותו עניין הוסכם כי כתנאי לבחירתו של המשיב 3, יש לקבל ראשית את תגובת משרד הפנים (המשיב 2). עמדה כאמור לא נתבקשה ומובן כי לא נתקבלה. חרף זאת, מונה המשיב 3, פעם נוספת כיועץ משפטי למשיבה 1. על מינוי זה יצא קצפה של העותרת, אשר הגישה את העתירה שלפני.

ביום 13.7.15, הודיעו המשיבים 1-3 כי חבר המועצה ג'מאל גריפאת התפטר מחברותו במועצה. על כן, התייתרה העתירה. בהתאם, הסכימו הצדדים כי העתירה תמחק וכי בית המשפט יפסוק את הוצאותיה של העותרת.

שני הצדדים טענו באריכות בסוגיית ההוצאות. אין בדעתי להיכנס לפולמוס שבין הצדדים. ברור הוא, כי כל עוד בן דודו של המשיב 3, כיהן במועצת המשיבה 1, הרי קיים היה חשש לניגוד עניינים. לעניין זה אציין, כי אין המדובר ביחסי משפחה רחוקים, שמשמעה מינוי טכני בלבד, אלא מדובר היה בקרבה משפחתית של ממש בין המשיב 3 למר גריפאת, שכן אלה דודנים מדרגה ראשונה, כאשר אימותיהם הינן אחיות.

כאמור, התפטר מר גריפאת מכהונתו ובכך נתייתרה העתירה. עם זאת, אין ספק כי העתירה הוגשה שעה שמר גריפאת כיהן בכהונתו וכי ראויה היתה להתברר נוכח ניגוד העניינים שבין גריפאת למשיב 3.

לאחר ששקלתי את טענות הצדדים, אני מחליט לחייב את המשיבים 1-3 בהוצאות העותרת, ובנוסף בשכר טרחת עורכי דינה בסך של 4,000 ₪. הסכומים ישולמו תוך 30 יום, שאלמלא כן ישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק.

ניתן היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עורכי דין לקידום מנהל תקין
נתבע: מועצה מקומית זרזיר
שופט :
עורכי דין: