ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שבתאי רביבו נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
שבתאי רביבו

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד יקי קהן
ב"כ המשיב עו"ד מיטל שלמה כהן

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה שהגיש העותר בעצמו.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה בצירוף מידעים.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה.
בלי להקל ראש, הוא למעשה מרצה בגין עבירת התפרצות, והחזקת נשק מדובר בתיק מאורח שנסגר במאסר על תנאי על החזקה של כדורים שנמצאו בביתו. זה מצוין כעבירה ראשונה שמיוחסת לו.
אני רואה כתב תשובה ואומר לעצמי מה אני יכול לעשות בנסיבות מסוימות, אז אני אומר לעצמי שהוא לא מגיע מאגף שמור בכלא השרון או אגף איילון הפרדה, אלא מכלא גבעון, הוא אסיר למופת ומעולם לא פנו אליו עם בעיה שעשה חקרו או תשאלו אותו. הוא נמצא במטבח מדי יום הוא קם לעבודה וסומכים עליו, הוא מכין את האוכל לסגל, איך חברתי יכולה להסביר את הפער בין המידעים שהגישו לבית המשפט, שאני רואה שרובם משנת 2014. אני מבקש שיוסבר הפער בין הדברים שהוגשו לבית המשפט. איך יכול להיות שסומכים עליו לעמוד כל היום חופשי מול סגל, הייתה המלצה להוציא אותו לחופשה ופתאום זה נעצר, יכול להיות שיש בעיה עם המשטרה אבל איך הפער מוסבר אני לא מבין. התנהגותו למופת ולא פנו אליו או דיברו איתו חודשים ארוכים.
זה לא יכול להתיישב יחד. זה מוזר לי. העיניים שלנו זה עיניי בית המשפט ואני לא יכול להתמודד עם אותו מידע מודיעיני. אני רואה את המציאות שזה אסיר חיובי וסומכים עליו. זה לא יכול לדור יחד. אבקש מבית המשפט לבדוק את העניין. הוא צריך לקבל חופשות והתנהגותו חיובית. אפשר לפתור את זה בתנאים מסוימים עם ערבויות ופיקוח והרחקה מסוימת.

החלטה

העותר מרצה 14 חודשי מאסר בגין החזקת תחמושת ועבירות רכוש והוא מבקש לצאת לחופשות שכן התנהגותו במהלך מאסרו תקינה וגורמי שב"ס נותנים בו אמון.
המשיב מתנגד להוצאת העותר לחופשות וסומך התנגדותו על מידעים חסויים של שב"ס ומשטרת ישראל שהוצגו בפני.
עיון במידעים החסויים מעלה שחלקם משנת 2014 אך חלקם מהזמן האחרון יחסית ומלמדים על התנהגות שלילית של העותר במהלך מאסרו (ראה ידיעה 4358) ועל חשש לביצוע פעילות פלילית מחוץ לכותלי בית הסוהר במידה והעותר יצא לחופשות (ראה ידיעה 0571 של שב"ס וידיעה 944) שמעוררת חשש לשלום אחר באם העותר יצא לחופשות.
לאור האמור לעיל אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, ה' אב תשע"ה, 21 יולי 2015, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: שבתאי רביבו
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: