ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שם טוב מכתבי נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
שם טוב מכתבי

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד מיטל שלמה כהן

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה ועל התוספת לעתירה.

העותר: עיינתי בכתב התשובה.
אני מודה לשב"ס שהסכימו אך מתחת לכל ההסכמה הזו יש את בית המשפט שיש לו ניסיון. אני בסבב חופשות. (מצטט) אז מה הטעם לכבול אותי ביציאה? מה הטעם לכבול אותי כשלוקחים אותי למר"ש 400 מ' כבול בידיים וברגליים? איזה מין טעם יש? מספיק עם ההשפלה לצאת לבית החולים מאות מטרים עם האזיקים.

ב"כ המשיב: כשלוקחים אותו הוא יהיה אזוק, אלו הנהלים. ברכב יש שם את הסוהר שנוהג וסוהר לידו. אתה אומר שבבית החולים יש אנשים וזה מה שהוא טען בעתירה כבוד האדם. אני חושבת שזה פייר מה שעשינו.
יש נהלים של שב"ס והוא עדיין אסיר.

העותר: אני בסבב חופשות ומספיק הייתי כבול ומספיק סבלתי. נתתי הצעה בתוספת שהם רוצים לקחת אותי 300-400 מ' או שיקחו אותי שני סוהרים משני צדי או בכסא גלגלים.

ב"כ המשיב: אלו נהלי שב"ס והוא לא ישנה לא את הפקודות ולא את הנהלים.

החלטה

העותר מרצה 20 שנות מאסר בגין עבירות סמים והוא מבקש לא להיות כבול ברגליו כאשר הוא מובא לטיפולים רפואיים בבית חולים או במר"ש.
בין הגשת העתירה לבין הדיון היום החליט המשיב להסיר את אזיקי הרגליים של העותר כאשר הוא נמצא בתוך המתקן הרפואי, דהיינו בבית החולים או במר"ש, אך טוען כי על פי נהלי שב"ס כאשר הוא מוצא ממקום מאסרו ומובהל למתקן הרפואי, הוא אמור להיות כבול ברגליו, גם אם הוא יוצא לחופשות.
לאור האמור בכתב התשובה, אני דוחה את העתירה שכן עניין כבילתו של העותר בתוך המתקנים הרפואיים נפתר, אך המשיב מתבקש לשקול אי כבילתו של העותר גם ביציאתו ממתקן הכליאה ובדרכו למתקן הרפואי, מאחר והוא יוצא לחופשות.

ניתנה והודעה היום, ה' אב תשע"ה, 21 יולי 2015, במעמד ב"כ הצדדים והעותר

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: שם טוב מכתבי
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: