ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סמדר בר נגד אילן בליתי :

בפני כבוד השופטת דורית פיינשטיין

התובעת:
סמדר בר

נגד

הנתבעים:
3. אילן בליתי
4. ישראלה בליתי

החלטה

1. לפני בקשת התובעת כי אפסול את עצמי מלהמשיך ולדון בתיק וזאת נוכח חשש ממשי למשוא פנים כנגדה.

2. התובעת סומכת בקשתה על שתי טענות, בהן אדון אחת לאחת.

3. הטענה הראשונה של התובעת היא כי למותב זה, כמו גם למותבים נוספים בבית משפט זה, קיים משוא פנים ממשי כנגדה, בשל העובדה שחשפה שחיתויות של אחד מסגני הנשיא בבית משפט השלום בירושלים. התובעת הפנתה למכתבים רבים ששלחה בענייננו של אותו שופט, לכלל שופטי בית המשפט העליון, לנציבת תלונות השופטים ולעוד גורמים, ולטענתה יש לראות בה חושפת שחיתויות. יש לציין כי אף אחת מהתלונות שהגישה התובעת לא התקבלו על ידי מי מהגורמים. כך או כך התובעת טוענת כי בשל העובדה שמדובר בסגן נשיא, יש להעביר את התיק לדיון בפני שופט בכיר ממנו וממותב זה.

4. למען הסר ספק אציין כי מעולם לא שוחחתי עם מי מהשופטים בבית המשפט על תובענה זו, ובוודאי שאין קנוניה שנועדה למנוע מהתובעת לנהל הליכים בבית המשפט, לקבל את יומה ואף לזכות בדין, אם תוכיח טענותיה. על כן טענה זו נדחית.

5. הטענה השניה של התובעת היא שהחלטותיי בתיק מוטות כנגדה, והן המעידות כי קיים כלפיה משוא פנים. ככל שהתובעת לא היתה שבעת רצון מהחלטה זו או אחרת, הרי שהיה עליה לערער במועד, ואין היא יכולה במסגרת בקשת פסלות לטעון כנגד החלטותיי. החלטותיי היו מנומקות ובהתאם להוראות החוק וההלכות הנוהגות בפסיקה.

6. למעלה מן הצורך אציין רק כי נעתרתי לא פעם לבקשות ארכה שביקשה התובעת, כאשר החליפה עורכי דין או היתה לא מיוצגת, וזאת כדי לאפשר לה למצות את ההליכים המשפטיים.

על כן הבקשה כי אפסול את עצמי נדחית. שאלת ההוצאות בגין בקשה זו תישקל בסיום ההליך.

היות ובמסגרת התובענה כבר הוגשו סיכומי כל הצדדים, והתיק ממתין על שולחני למתן פסק דין, הרי שהתובעת תודיע עד ליום 1.8.15 אם בכוונתה לערער על החלטה זו. ככל שלא תוגש הודעה עד למועד זה, יינתן פסק הדין על ידי.

ניתנה היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סמדר בר
נתבע: אילן בליתי
שופט :
עורכי דין: