ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד תמיר סלאלחה :

18530-08-13

לפני כבוד ה שופטת שושנה פיינסוד-כהן
המאשימה:
מדינת ישראל

נגד

הנאשם:
תמיר סלאלחה


נוכחים:
בא כוח המאשימה – המתמחה, מר פסקוביץ
הנאשם – נוכח
הסניגור – עו"ד אברהם סופר, ס. ציבורי

פרוטוקול

הסניגור:
הגשתי טיעוני בכתב, אבקש להוסיף מספר דברים.

ב"כ המאשימה:
חברי, עו"ד רון קופר מסר לי שהגיש אסופת פסיקה לבית המשפט. אני שומע את דברי בית המשפט כי אכן אסופת פסקי הדין הוגשה לעיון בית המשפט. טרם יצא לנו ללמוד את תגובת חברי. איננו ערוכים להשלמה טיעונים בעל פה. היינו ערוכים לשמוע את החלטת בית המשפט אם הוא נעתר לבקשת הסניגור.

הסניגור:
אני חוזר על בקשתי ועל הטיעונים כפי שפורטו בדיון שהתקיים ב 15 לחודש וביום 20 לחודש הגשתי בקשה חזרה מהודיה בכתב, מפנה את בית המשפט לפסיקה המצורפת לבקשה. כמו כן להלכה הקבועה בע"פ 3754/91 בה הביע כבוד השופט גולדברג את דעתו לכך כאשר מדובר בבקשה שהיא כנה שעומדת אשר בבסיסה עומד הרצון של הנאשם להוכיח צדקתו, הרי שבית המשפט יקל ויתיר לנאשם לחזור בו מהודייתו. מפנה לע"פ 5561/03 שם כבוד השופט גרוניס מביע דעתו, לפיה גם בשיטות המחמירות בחזרה מהודיה, הרי שהדבר תלוי בין היתר בשלב בו ביקש הנאשם לחזור בו מהודאתו.
בעניינינו, מדובר בנאשם שצירף תיק שלא נוהל ולא היה קבוע בפני מותב זה. שלב שטרם גזר הדין. הנאשם עשה את שיקוליו באותו מועד מתוך מחשבה לסיים את כל התיקים בעניינו "לנקות שולחן" ביקש לצרף את התיק. הוא ביקש לצרף את התיק ללא שמיעת עד אחד. לאחר אותו צירוף הוברר לנאשם כי יש בידו להוכיח את חפותו הן באמצעות עדים שיש בהם כדי לסייע לו והן באמצעות העובדה שלאחר הודיתו התקיים הסכם סולחה בין המעורבים באותה פרשה, א ולם המבקש לא היה צד לאותו הסכם דבר שיש ללמד על כך שהמעורבים בפרשה לא ראו בו כל צד לאותו אירוע.
בנסיבות הענין מאחר והנאשם הודה וצירף תיק שלא נוהל ולא נשמע לא במסגרת הסדר טרם גזר הדין, אני סבור שראוי ונכון לתת לו את האפשרות לחזור בו מהודאתו.
לא ייגרם כל נזק לאינטרס הציבורי, לא יגרם כל שיבוש לסדר הדין בבית המשפט, אין חשש שמי מהעדים לא יוכל להעיד.
באשר לטיעוני חברי שטען כי בבסיס בקשתו של הנאשם העובדה שתיק אחר מפעיל מאסר על תנאי, גם אם נכונים דבריו, אני חלוק, הרי שמדובר במאסר על תנאי של חודשיים שהינו מינורי ביחס למאסרים המותנים הממושכים העומדים נגדו במסגרת התנאים.
אשר על כן, אבקש להתיר למבקש לחזור בו מהודיתו.

ב"כ המאשימה:
כאמור, עיינו רק הבוקר בטיעוניו בכתב של חברי ולפיכך מבקש לדחות למועד השלמת הטיעון מטעמנו.

החלטה
נדחה לדיון למתן החלטה ליום ג' 28/7/15, שעה 12:30.

ניתנה והודעה היום ו' אב תשע"ה, 22/07/2015 במעמד הנוכחים.

שושנה פיינסוד-כהן , שופטת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: תמיר סלאלחה
שופט :
עורכי דין: