ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעד חלילי נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
יעד חלילי

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובאת כוחו עו"ד ויקטור אוזן
ב"כ המשיב עו"ד מיטל שלמה כהן

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה בצירוף מידעים.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה.
בדיון מהסוג הזה ומהסיבות של העתירה שלנו, למעשה הגדרת העותר כסג"ב מחודש ספטמבר 2012 התבססה על מידע וישנם מספר פרמטרים שיכולים לחזק את הטענה או לגרום לכך שהגדרתו כסג"ב תהיה ארוכה יותר. ההגדרות מדברות על התנהגות, מצב נפשי.
זה מתבסס על אותו מידע ראשוני שהוגש ואשר בגינו הוכרז כסג"ב בשנת 2012 כבר. מאז ועד היום לא התווסף מידע נוסף ביחס לאותה התנהגות. התנהגותו תקינה לחלוטין. בסופו של יום מדובר במידע בלבד, אני לא מקל ראש, השאלה כמה זמן יוכל לעמוד המידע הזה?
בית המשפט דן בעתירה הקודמת ושם נקבע באופן שבעיננו נכון וצודק, שהמשיב ישקול לא יאוחר בחלוף חמישה חודשים מהיום....בהתחשב בין היתר בהצטרפות מידעים המצדיקים זאת. מאז ועד היום לא הצטרף כל מידע. ולא רק שכך, מיום קבלת המידע ועד היום לא הצטבר דבר. אילו היו אומרים שהתנהגותו היא בשוליים, הוא בעייתי בכלא או מתפקד לא כראוי, אפשר לקחת את זה ולהגיד שזה בהצטרף למידע מצדיק המשך הגדרתו כסג"ב.
הבקשה שלנו להסרת הגדרת סג"ב היא דווקא בעניין ההתנהלות היום יומית שלו בכלא. הוא אזוק ידיים וברגליים וגם בקנטינה. בשלב זה לא מדובר על חופשות או שום דבר כזה, אלא לצאת לעבודה הוא רוצה למלא את היום שלו בעמל. הוא לא יכול לצאת לעבודה כי הוא סג"ב וישנו מידע מלפני ספטמבר 2012. המידע עמד בעתירה הראשונה ובשנייה אבל בעתירה השלישית בית המשפט אמר שלא מתחדש כלום ועד מתי אפשר לסמוך על אותו מידע, וזה רק אותו מידע. אם ישתנה משהו תתכבדו ותגישו ואין בעיה להאריך את הגדרתו כסג"ב. התנהגותו תקינה לחלוטין.

ב"כ המשיב: נעשתה בחינה באפריל. בחינה נוספת תיעשה בחלוף חצי שנה דהיינו באוקטובר.

ב"כ העותר: החלטת בית המשפט היא לא בגדר המלצה אלא בגדר החלטה.
לכן אני פונה לבית המשפט היום מאחר והבחינה שנעשתה לשיטת חבריי היא לפי אותם מידעים שהיו עד כה ולא השתנה דבר. יש לכך השלכות.

החלטה

העותר מרצה מאסר עולם בלתי קצוב בגין רצח והוא מבקש להסיר את הגדרתו כסג"ב, שבה הוא הוגדר עוד בשנת 2012 בעקבות מידע חסוי שהוצג בפני.
ב"כ העותר טוען כי הגדרת העותר כסג"ב מקשה על תנאי מאסרו ויש בחלוף הזמן מאז קבלת המידע, מבלי שהתקבלו מידעים נוספים, כדי להצדיק את הסרת ההגדרה.
ב"כ המשיב מתנגדת להסרת הגדרת העותר כסג"ב וסומכת התנגדותה על המידע שהוצג בפני.
לטענתה, גם אם מדובר במידע שאיננו מהזמן האחרון יש בו כדי להצדיק את הגדרת העותר כסג"ב בהיותו אסיר עולם בלתי קצוב.
עיון במידע החסוי מעלה כי יש באמור בו כדי לעורר חשש לכוונות בריחה של העותר ומשכך הגדרת העותר עד כה כאסיר סג"ב מוצדקת. עם זאת, יש בחלוף הזמן (כשלוש שנים) מאז הגדרת העותר כסג"ב ועד היום כדי לשקול הסרת ההגדרה.
ב"כ המשיב טוענת כי עניין הגדרת העותר כסג"ב ידון פעם נוספת בוועדת סג"ב בחודש אוקטובר 2015 ובאם לא יתקבל מידע חדש שיש בו כדי להצדיק את ההגדרה, או אם יתקבל מידע מזים את ההגדרה, יסיר המשיב את הגדרת העותר כאסיר סג"ב במהלך חודש אוקטובר 2015.
ניתנה והודעה היום, ה' אב תשע"ה, 21 יולי 2015, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: יעד חלילי
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: