ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין תמר עוזר נגד ג'ורג' צדיק :

בפני כבוד ה שופט ירון בשן

תובעים
1.תמר עוזר
2.יצחק עוזר

נגד

נתבעים
1.ג'ורג' צדיק
2.שמעון קרין פורמן
3.רפאל קמחזי
4.אלירן חיים כהן

פסק דין

זוהי תביעה בגין נזק שנגרם לדירה מחדירת מים. התובע טוען שנערך שיפוץ בדירת השכנים, הוחלפו ברזי מים ומים חדרו לדירתו ולדירה נוספת מתחת לדירתו וגרמו לנזקים. כתב התביעה הומצא רק לנתבע שהתגונן. לטענת התובע היה הנתבע 1 מוכן שהקבלן אשר שיפץ את דירתו יערוך בדירתו רק תיקונים שטחיים ולכך לא הסכים. בדירתו התפורר טיח, התקלף צבע, קיר גבס התמלא עובש ופטריות, כתמים הופיעו בקירות. התובעים שילמו לקבלן ששיפץ את דירתם 9,440₪, עוד 1,170₪ שילמו לייעוץ משפטי. הם גם תובעים 1,500₪ בגין תקופה שבה שוכרת הדירה לא גרה בה, 1,000₪ בגין שיפוצים שנערכו בדירה השכנים שאליהם הגיעו נזקי המים וגם 5,000₪ בגין עוגמת נפש.
הנתבע 1 הציג בפני בית-המשפט את רצף המסרונים בינו לבין התובע. לטענתו התובע גרם לנזקים בדירת עצמו, כאשר שבר קירות בעצמו ובאופן לא מבוקר ולא פעל להקטנת הנזק כפי שהוצע לו.
מהראיות שהוצגו עולה שהנתבע 1 הציע לתובעים שהקבלן ששיפץ את דירתו יתקן גם את נזקיהם. במועד מאוחר יחסית, כשלושה שבועות אחרי התגלות הנזק, עדיין לא פנו התובעים לקבלן זה . הטענה שאותו קבלן הציע לערוך רק שיפוץ קוסמטי לא הוכחה. הנתבע 1 אמר – ויש בדבריו הגיון – שלו דווקא היה אינטרס שהקבלן יערוך את התיקון הנכון בזמן אמת, כל עוד השיפוץ בדירתו שלו לא הושלם , הקבלן זמין והוא לא סיים את ההתחשבנות עמו. מחילופי המסרונים קשה להתרשם מהתובעים באמת ניסו לממש את האפשרות להעזר בקבלן זה לתיקון נזקיהם.
התובע לא תמך את תביעתו בקבלות – למעט קבלה עבור שיפוץ בדירת השכנים שמתחת לדירתו (שלא ברור אם הנזילה שהגיעה אליהם קשורה בדירת התובעים), שעבורו שילם לאחר כחמישה חודשים.
הסכומים שהוא תובע נכבדים מאוד, אך הם לא בוססו. התוצאה היא שהתובעים לא הוכיחו את נזקיהם. התביעה נדחית ללא צו להוצאות.
על פסק-דין זה ניתן לבקש רשות ערעור בבית-המשפט המחוזי, בתוך 15 יום.

ניתן היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: תמר עוזר
נתבע: ג'ורג' צדיק
שופט :
עורכי דין: