ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בנק לאומי למשכנתאות נגד יעקב מקמילן :

המערערת:
בנק לאומי למשכנתאות
ע"י ב"כ עו"ד ליאור מגן

נגד

המשיבים:

  1. יעקב מקמילן
  2. דניאל כדורי מקמלאן

ע"י ב"כ עו"ד ליאורית דניאל

החלטה

בין המערער, המשיב ואחיו (מר דניאל מקמילאן), המבקש בבקשה זו, מערכת סבוכה של תביעות וערעורים, שחלקה נדון על ידנו בערעור דנן, בו ניתן פסק דין ביום 4.2.15. עתה מבקש דניאל, כי נחשב "...את הסכום שעל בית המשפט העליון להעביר, מכספי פיקדונו של דניאל, לטובת בנק לאומי".

בזאת חפץ המבקש, לדבריו, משום שבהחלטת בית המשפט העליון ברע"א 5654/12, הוחלט שהמערער זכאי לסכום אותו אנו פסקנו לו, מתוך עירבון בסך 600,000 ₪, אותו הפקיד דניאל. ברם, לפיו, מזכירות בית המשפט העליון ובגזברות לא יודעים לחשב את הסכום הפסוק.

אכן, במסגרת פסק הדין בערעור (פסקה 31) קבענו אנו, כי יש לחייב את המשיב בסכום התביעה (364,213 ₪), בצירוף הפרשי הצמדה וריבית (לפי ריבית בנקאית חריגה – טבלה 811), מיום הגשת התביעה (19.9.09) ועד ליום התשלום בפועל. אולם קביעתנו בדבר תשלום הריבית לא הייתה אלא חזרה על פסיקתו של בית משפט השלום (כבוד הרשם אורי פוני בהחלטתו מיום 28.12.09 – עמ' 124 לכרך המוצגים של המערער), אשר פסק דינו הנו פסיקת הבסיס, של פסק דיננו שלנו.

לכן, ככל שרוצה המבקש (או מי מהצדדים) לקבל הבהרה באשר לחלק זה בסכום התביעה, עליו לפנות לבית המשפט בו הוא נקבע – קרי, בית משפט השלום.

משכך, דינה של בקשה זו להידחות.

ניתנה היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהיעדר הצדדים.

דוד חשין, נשיא

משה דרורי, סגן נשיא

עודד שחם, שופט


מעורבים
תובע: בנק לאומי למשכנתאות
נתבע: יעקב מקמילן
שופט :
עורכי דין: