ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלקרעאן עומר נגד מדינת ישראל :


בפני כבוד סגן הנשיא, השופט דוד לנדסמן

מבקשים

אלקרעאן עומר

נגד

משיבים

מדינת ישראל

החלטה

מונחת בפניי בקשה לביטול פס"ד שניתן בהעדר ועיכוב ביצוע העונש.

ביום 13/04/15 הטלתי על המבקש את העונשים הבאים בגין עבירת נהיגה בניגוד לסעיף 10 (א) וסעיף 38 (1) לפקודת התעבורה: קנס בסך 1000 ₪, 4 חודשי פסילה בפועל ו4 חודשי פסילה – על תנאי למשך 3 שנים.

המבקש היה בלתי מורשה לסוג הרכב ולפי המצויין בנסיבות האירוע בדו"ח – המבקש הסיע 12 נוסעים במקום 8 נוסעים וזאת בניגוד למותר לו לפי רישיונותיו (רישיון – B ו- C1).

תגובת המבקש בדו"ח היתה: "עשיתי קורס נהיגה נוסעים ויש לי תעודות אבל עדיין לא קיבלתי רישיון נהיגה להסיע נוסעים".

המבקש קיבל לידיו את הדו"ח והזימון לדיון ואף חתם עליו.

המבקש הצדיק את אי התייצבותו לדיון בכך שבמעמד קבלת הדו"ח סבר – משום מה - שקיבל קנס בלבד וכן אזהרה על מנת שיסדיר את עניין רישיון נהיגתו.

באשר לעבירה המיוחסת לו, טען המבקש כי לא ביצע כל עבירה והסיע נוסעים כחוק.
עוד טען כי מספר ימים לאחר קבלת הדו"ח, סיים קורס נהג אוטובוס זעיר פרטי (מצ"ב העתק תעודת השתלמות מצורפת) – מה שיאפשר לו להסיע נוסעים רבים מכפי שמתירה לו דרגת הרישיון כיום.

המבקש מבקש את יומו בבית המשפט, על מנת לשטוח טענותיו לעניין העבירה ולעניין מצבו האישי, הכלכלי והמשפחתי. מה עוד, שלטעמו יגרם לו עיוות דין לעצם ההרשעה והעונש באם בית המשפט לא יאשר בקשתו.

ב"כ התביעה הביעה התנגדותה לבקשה מאחר שהמבקש הסיע 12 נוסעים בניגוד למה שמותר לו בפועל.

לאחר עיון בבקשה ונימוקיה ובתגובת התביעה – החלטתי להיעתר לבקשה באופן חלקי .

המבקש לא הציג טעם ראוי ונכון לאי התייצבותו לדין. המבקש קיבל הדו"ח לידיו ובו צויין מועד הדיון ואף דאג להגיב ולחתום עליו. כך שטענותיו שחשב שמדובר באזהרה דינן להידחות.

לעניין העבירה – במועד העבירה לא היה למבקש דרגת רישיון המאפשרת לו להסיע 12 נוסעים. הנאשם בתגובתו לדו"ח הודה בכך שהוא עובר קורס ועדיין לא קיבל דרג ת רישיון המאפשרת לו להסיע מספר נוסעים רב ואף הראיות מצביעות על כך שיש לו דרגות רישיון סוג B ו- C1 ולא D כנדרש להסעת נוסעים. לפיכך – אין כל ספק שהמבקש ביצע את העבירה והראיות יעידו על כך ולכן איני רואה מקום לבטל את הכרעת הדין.

לעניין חומרת העונש גם אם מדובר בעבירה חמורה , אין כל ספק שהשתת פסילה בפועל למשך 4 חודשים פוגעת בחופש התנועה של המבקש ואולי אף בפרנסתו.

נוכח כל המובא לעיל, אהיה מוכן לבטל את גזה"ד כדי לאפשר טיעונים לעונש מחדש, אם הנ' ישלם הוצאות משפט בסך 350 ₪ תוך 30 יום מהיום.

אני קובע דיון ל- 24.08.15 שעה 09.00.

בהעדר תשלום, יישאר פסה"ד על כנו.

ניתנה היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלקרעאן עומר
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: