ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יזהר ליכטנשטין נגד שרון סבן :

בפני כבוד ה שופט עמית יריב

תובע

יזהר ליכטנשטין
ע"י ב"כ עו"ד שרית חרל"פ

נגד

נתבעות

1.שרון סבן
2.איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד ערן אלבר

פסק דין

לפניי תביעה לפיצוי בגין נזקי רכוש שנגרמו בתאונת דרכים מיום 20.2.2014 שאירעה ברחוב ששת הימים ברעננה.
לגרסת הנהגת מטעם התובע (להלן: "הנהגת"), היא הייתה בעיצומו של תמרון בכניסה לחנייה צמודה למדרכה, בין שתי מכוניות חונות, וכאשר עמד רכבה בבליטה מסוימת לכביש, פגע בו רכב הנתבעת 1 (להלן: "הנתבעת") עת חלף על פני הרכב במהירות.
לטענת הנתבעת, חלפה עם רכבה על פני רכב התובע, שאז נפגע רכבה.
לאחר ששמעתי את עדויות הצדדים ואת טענותיהם, הגעתי לכלל מסקנה כי דין התביעה להידחות, מאחר שלא שוכנעתי בגרסת הנהגת במידה המאפשרת קביעת ממצא עובדתי לטובתה.
הכלל הוא, כי רכב המבצע תמרון חניה נדרש למשנה זהירות, ועליו לוודא כי הדרך פנויה בטרם יתקדם בתמרון מסוג זה. זכות הקדימה בדרך נתונה לרכב הנוסע ברכב, והמבקש לחנות או להשתלב – נדרש להתאים עצמו, ולהיות ערני וזהיר. אופי הפגיעות ברכב התובע וברכב הנתבעת תואם יותר את הגרסה שמסרה הנתבעת, שלפיה התרחשה הפגיעה לאחר שעבר רכבה את רכב התובע, ולא לגרסה שלפיה נפגעה הרכב כתוצאה ממעבר רכב הנתבעת על פני רכב התובע, בעודו בולט מן החניה.
עוד יצוין, כי סעיף 54 לפקודת הראיות מחייבת טעם מיוחד לביסוס ממצאי עובדה על עדותו של אדם המעוניין בתוצאות ההליך, ולא מצאתי את עדותה של התובעת עדיפה על עדותה של הנתבעת, עד כדי ביסוס ממצא עובדה לטובתה על יסוד עדותה היחידה.
בנסיבות אלה, התביעה נדחית. התובעת תישא בשכר טרחת ב"כ הנתבעות בסך 1,500 ₪.
ניתן היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יזהר ליכטנשטין
נתבע: שרון סבן
שופט :
עורכי דין: