ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עזרא יום טוב נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
עזרא יום טוב

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד מיטל שלמה כהן

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה בצירוף מידעים.

העותר: עיינתי בכתב התשובה.
ביום שהועברתי מבית סוהר מעשיהו לאיילון ציינתי בפני הגורמים הרלוונטיים שהעברתי היא כנגד החלטת בית המשפט בעתירה 63281-12-13 שבו נקבע כי אם המשיב יבקש להעביר אותי לבית סוהר אחר יודיע על כך 48 שעות לפני מועד העברה על מנת שאוכל להגיש עתירה כנגד ההעברה. עם כל זה החליטו שהם מעבירים אותי בית סוהר. כל העניין נסוב סביב מה? מדובר על עניין שולי, ויכוח שהתנהל ביני לבין שני אסירים לחדר - אפרים ג'רבי ויעקב שלום, על מועד כיבוי מנורת הלילה על מנת לתת לנו כמה שעות שינה בחדר חשוך ושקט. גם לפני ההעברה הגעתי איתם להסכמות אני ושני האסירים האלו על מנת להסדיר את העניינים אשים כיסוי עיניים במועד שעדיין מנורת הלילה תהיה דלוקה והבעיה הנקודתית הזו שהייתה בנינו נפתרה הרבה לפני שעברתי בית סוהר. ביום ההעברה נפרדתי משני האסירים בלחיצת יד ואף התחבקתי עם אפרים ג'רבי, הוא עזר לי לארוז את החפצים בתוך קרטונים, אז אם מדובר על מסוכנות כמו שטוען המשיב לשווא אז איך יתכן שאלחץ להם יד ואתחבק עם אחד מהם והם עזרו לי לארוז את הציוד?
איך יתכן שאם מדובר במסוכנות נפרדתי מהם בשלום ובלי בעיות? יתרה מכך הם הודו בפני שהם אפילו פנו למעלה ואמרו שמצדם אין שום מניעה או התנגדות שאמשיך להות איתם ביחד באותו חדר או אותו אגף, יוצא ששום מסוכנות לא הייתה קיימת טרם ההעברה. העתירה הוגשה חודש חודש וחצי לפני שעברתי בית סוהר. גם התלונות שהגשתי בקשר למנורת הלילה הוגשה חודש חודש וחצי לפני ההעברה. איך יתכן שאם גם הגשתי את העתירה והתלוננתי חודש וחצי לפני ההעברה המשיב נתן לי לשהות איתם בחדר כשהמסוכנות עלתה לשיא. גם בביקורת שאלו אם יש בעיות בחדר ואמרנו שאין לנו שום בעיות יותר והגענו להסדרה. הם חיפשו עילה להעביר אותי בית סוהר, כי מנהל בית סוהר בעבר בשתי עתירות קודמות שלי מאיר שמחון ניסה להעביר אותי לשטה רק בגלל העתירות ובית המשפט נתן צו מניעה. לכן אני מבקש במסגרת עתירה זו הגשתי בקשה להבאת שני העדים לדיון, שהם יעידו בפיהם אם יש להם בעיה איתי כך תופרך כל עמדת המשיב.

החלטה

העותר מרצה 15 שנים ו - 9 חודשים מאסר בגין עבירות מין ורכוש והוא מבקש לחזור לאגף התורני בכלא מעשיהו משהם הועבר בעקבות מה שנטען סכסוך בינו לבין אסירים אחרים.
המשיב מתנגד להחזרת העותר לאגף התורני בכלא מעשיהו וסומך התנגדותו על מידעים חסויים שהוצגו בפני ועל רשימת סכסוכים.
עיון במידעים החסויים וברשימת הסכסוכים מעלה כי העברת העותר מאגף התורני בכלא מעשיהו לאגף התורני בכלא איילון הייתה מוצדקת בשעתה, גם אם הדרך שננקטה כלפי העותר עובר להעברתו איננה תואמת את החלטת בית המשפט בעניין זה.
העותר טוען כי המניעה לשהותו באגף התורני בכלא מעשיהו חלפה לאור מערכת היחסים בינו לבין האסירים שגרמו להעברתו מהאגף התורני.
לאור האמור מתבקשים הגורמים המוסמכים באגף התורני בכלא מעשיהו לבדוק שנית תוך 30 יום אם קיימת עדיין מניעה לשהותו של העותר באותו אגף ובאם מניעה כזו כבר לא קיימת, יוחזר העותר לאגף התורני בכלא מעשיהו בכפוף למציאת מקום פנוי באותו אגף.

ניתנה והודעה היום, ה' אב תשע"ה, 21 יולי 2015, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: עזרא יום טוב
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: