ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נחמיה משבאום נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
נחמיה משבאום

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד מיטל שלמה כהן

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה בצירוף מידע ודו"ח אסירים מסוכסכים.

העותר: עיינתי בכתב התשובה.
אני רוצה בראשית דבריי להגיב לכתב התשובה בסעיף 3 לגבי הדבר הזה העברתי לכלא איילון כן פוגעת בזכות יסוד. בתוך הזמן שאני נמצא באיילון שלושה חודשים אני נמצא חודש וחצי במעברים בשרון, אני מנהל בתיק בבית משפט בכפר סבא, הביקורים שלי נפגעו בתוך 3 חודשים שאני באיילון היו לי שלושה ביקורים בסך הכל ואני לא רואה את המשפחה שלי.
אני הייתי אמור לראות אותם בכל שבוע.
המציאות היא שאני יותר זמן במעבר השרון מאשר בבית סוהר איילון, ומרימונים אין נסיעות של ימים.
לגבי המידע המודיעיני, דיברתי בשיחת ועידה עם גור המל, שבגינו אני לא נמצא בכלא רימונים. הוא אמר שברגע שיעלו אותו לחמ"ן הוא ימחק את הסכסוך, כי זה סכסוך שנולד מטעות ונמצא בטעות. אני רוצה לציין את העובדות. אני נעצרתי וכשנעצרתי שאלו אותי לסיבת הימצאותי במקום מסוים והסברתי שגור שלח אותי לשם. בסופו של דבר כתב האישום ירד.
כרגע אני גם עצור וגם אסיר.
אני עצור על החזקת כלי פריצה. כל שאר האישומים ירדו. אני מיוצג שם על ידי עו"ד מירי אוזן קליימן, מטעם הסנגוריה הציבורית. הרי לא הייתי מביא את עצמי למקום סכנה. זה לא דברים שבעלמא ואפשר לבדוק את זה.

החלטה

העותר מרצה שנת מאסר בגין עבירות רכוש, והוא עצור עד תום ההליכים בקשר לעבירות רכוש נושא ת"פ שהוא מנהל בבית המשפט השלום בכפר סבא.
העותר מבקש לעבור לאגף התורני בכלא רימונים שכן המצאותו באגף המעבר לצורך התייצבותו לדיונים בבית משפט השלום בכפר סבא מקשה עליו ומונעת מבני משפחתו לבקר אותו, בהיותו נתון רוב הזמן באגף המעבר.
המשיב מתנגד להעברת העותר לאגף התורני בכלא רימונים וסומך התנגדותו על מידע חסוי שהוצג בפני ואשר יש בו כדי להצדיק את עמדת המשיב, עם כל הקושי שאי העברתו של העותר לכלא רימונים גורמת לו.
במהלך הדיון בפני אמר העותר דברים שלטענתו קשורים למידע החסוי.
מבלי להביע דעה בדבר הקשר בין הדברים שאמר העותר למידע החסוי, תעביר ב"כ המשיב את דברי העותר לקמ"ן כלא רימונים על מנת שיתייחס אליהם.
ב"כ המשיב תסביר לבית השפט תוך 7 ימים פשר העובדה שבסעיף 1 לכתב התשובה לא נכתב כי העותר עצור עד תום ההליכים, שכן היותו של העותר עצור הוא הנימוק המשמעותי לבקשתו לעבור לכלא רימונים, שהוא קרוב לבית המשפט השלום בכפר סבא.
בכפוף לאמור לעיל, אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, 21 יולי 2015, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: נחמיה משבאום
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: