ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרבי אינדזיאשווילי נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
מרבי אינדזיאשווילי

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד מיטל שלמה כהן

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה.

העותר: עיינתי בכתב התשובה.
אני הגשתי עתירה ליציאה לחופש. סגרו לי חופשות. האם היו לי דוחות משמעת לפני כן?
אני יצאתי ל-12 חופשות.
ב - 30.4 עליתי לוועדת שחרורים ודחו אותי. באתי לאגף ביום חמישי ומפקד האגף אמר לי צריך למלא טופס מסוכנות. מילאתי טופס מסוכנות, מפקד האגף והעו"ס המליצו שאוכל לצאת לחופשות. החופש שלי אושר. ב - 6.5 רואיינתי על ידי מפקד האגף והחופש שלי היה מאושר, הוחתמתי על יציאה לחופש וביום חמישי אני בא לסוהר אחה"צ ושואל אם אני מופיע בדוח תנועה של יום שישי בבוקר ויוצא לחופש, הוא בודק ורואה שאני לא מופיע. יום לפני רואיינתי על ידי מפקד האגף שביום שישי אני יוצא לחופש. אומרים לי שהחופש שלי מאושר ואני כן מופיע במשמר. החופש שלי בוטל בסביבות 17:00 בצהריים ולא אמרו לי את זה. ביום שישי אשתי באה וחתמה במשמר. גם אני יצאתי למשמר ומהמשמר קצין תורן החזיר אותי ואמר לי שביום רביעי בצהריים החופש בוטל. קצינת מודיעין ישבה איתי ושאלו אותי מה העברתי לאגף 5? באגף 5 יש דלת ובדלת יש פתח, ראיתי אסיר שהיינו באותו אגף לפני שנה שנה ומשהו ודיברתי איתו בזמן שהאגף היה פתוח. הוא חבר טוב שלי. אני דיברתי עם החבר שלי. אחד מהאסירים שהיו בחצר העביר מידע עליי שהעברתי דברים לאגף 5. כבר החופש שלי בוטל למעשה כבר כמה שעות לפני.
האם זה נכון לבוא לפעמים לסגור לאסירים חופשות? אני הייתי אסיר חוליה, אם היה רואה אותי סוהר שהעברתי דברים אז אין בעיה אבל זה לא קרה. דיברתי אבל המודיעין שאל אותי מה העברתי לאגף 5. לא העברתי כלום.

החלטה

העותר מרצה 37 חודשי מאסר בגין עבירות אלימות, רכוש ומיסים והוא מבקש לחזור לסבב חופשות שהופסקו לאחרונה.
המשיב מתנגד להחזרת העותר לסבב חופשות וסומך התנגדותו על מידעים חסויים שהוצגו בפני.
עיון במידעים החסויים מעלה כי מדובר במידעים חסויים מהזמן האחרון יחסית, שעניינם התנהגות שלילית של העותר המעלה חשש לפגיעה באחר באם יחזור לצאת לחופשות (ראה ידיעות 273, 253).
העותר מסביר את מה שנראה לו כנימוק להפסקת חופשותיו אך המידעים החסויים אינם תומכים בהסדר זה ומצדיקים את אי הוצאתו של העותר לחופשות.
אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, ה' אב תשע"ה, 21 יולי 2015, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: מרבי אינדזיאשווילי
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: