ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה שיטרית נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
משה שיטרית

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד מיטל שלמה כהן

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה.

העותר: אני עצמי לא קיבלתי את כתב התשובה.
נאלצתי להגיש בג"צ מבחוץ ולכן שלחו את כתב התשובה לעורך הדין. בבית סוהר מקשים עלינו באופן שיטתי להגיש בג"צים. היות ולא הצלחתי להגיש את הבג"צ דרך בית סוהר, התקשרתי לאמא שלי והכתבתי לה וליאור עורך הדין שלח אותם עבורי.
בגלל שלא יכולתי לשלוח מפה ביקשתי מעורך הדין ליאור אשכנזי לשלוח לי מבחוץ, והוא קיבל את התשובה, הוא הקריא לי פחות או יותר.
אני יושב 9 שנים וחודש מתוך 10 שנים. מתוכם אני יושב 5 שנים במחלקה לטיפול עבריינים בכלא מעשיהו לאל כל בעיות משמעת או דוחות וללא שום דבר.

ב"כ המשיב: מגישה את דו"ח וג"ע.

העותר: אני יודע בוודאות שהן לא מתנגדות. בעוד 11 חודשים אני משתחרר וזו הכתובת שאני הולך לגור בה. הרגישות היא אותה רגישות בעוד 11 חודשים.
לא הפריע לי להישאר במושב גילת עד סוף המאסר אבל נוצרה בעיה שהיא משכירה את הבית שלה לבן משפחתה והיא הודיעה לי מראש ובגלל זה ביקשתי עתירה דחופה, שב - 1.9 היא משכירה את הבית. לא מצאתי אלטרנטיבה אחרת.

החלטה

העותר מרצה 10 שנות מאסר בגין ביצוע עבירות מין ואלימות כלפי גרושתו ובנותיו והוא מבקש להיות ביתרת חופשותיו שנותרו לו עד מועד שחרורו ממאסרו המלא בעוד 9 חודשים בבית הוריו בבאר שבע, שכן בעלת הדירה שבה הוא מתגורר במהלך חופשותיו עומדת להשכיר אותה לבן משפחה ביום 1.9.15.
המשיב מתנגד לאפשר לעותר להתגורר בבית הוריו בב"ש וסומך התנגדותו על חוות דעת וג"ע בחלק הגלוי והחסוי של הדו"ח מיום 18.12.14 ובהשלמה מיום 28.6.15.
וג"ע מתנגדת לאפשר לעותר לגור בבית הוריו בב"ש שכן גרושתו ובנותיו מתגוררות בעיר ובקשתו של העותר מצביעה על חוסר הבנתו לפגיעה הקשה ולהשלכות הפגיעה עליהן.
וג"ע סבורה כי יש לתת קדימה לרצונן ומצבן הנפשי העדין של גרושת העותר ובנותיו על פני הצורך של העותר לגור במקום מחוץ לתחומי ב"ש, שם הן מתגוררות.
אינני מקל ראש בבעיה הצפויה לעותר למצוא מקום מגורים מחוץ לתחומי ב"ש במהלך יתרת חופשותיו ומכך שלא יהיו בעיות בכל הקשור לחופשותיו של העותר במושב גילת הסמוך לב"ש, אך אין לומר על עמדת וג"ע כי היא חורגת ממתחם הסבירות באופן המצדיק התערבות ערכאה שיפוטית.
לאור כל האמור לעיל אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, ה' אב תשע"ה, 21 יולי 2015, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: משה שיטרית
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: