ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלמה ניר פייזר נגד חיה רוזנברג :


בפני כבוד הרשמת הבכיר ה סיגל אלבו

מבקש

שלמה ניר פייזר

נגד

משיבה

חיה רוזנברג

החלטה

זוהי בקשה לביטול פסק דין שניתן בהעדר הגנה.

המדובר בתביעה לפינוי מושכר, בו החזיק המבקש או מי מטעמו, מכוח הסכם שכירות בינו לבין המשיבה.

המבקש טוען כי כתב התביעה לא הומצא לידיו, וכי נודע לו על קיום פסק הדין נגדו כאשר ביום 12.6.15 הגיע למושכר ונדהם למצוא מנעולים על דלת הבית.
כן טוען המבקש , כי יש לו טענות הגנות טובות בפני התביעה. לטענתו, לא קמה עילה לפינוי מהמושכר, שכן הסכם השכירות עם המשיבה לא הופר . המבקש השקיע במושכר סכום של 300,000 ₪ בהסכמת המשיבה , וכן ביטח את המושכר בביטוח צד ג' , ושילם את דמי השכירות על-פי ההסכם. עוד טוען המבקש, כי מעולם לא קיבל מהמשיבה התראה בעניין הפרת הסכם השכירות וכי על-פי ההסכם נתונה לו אופציה לרכוש את הדירה .

המשיבה מתנגדת לבקשה. המשיבה טוענת כי ההמצאה בוצעה בכתובת הנכס, שהינה כתובת המבקש על-פי הסכם השכירות. כמו כן, הומצאה התביעה למבקש בכתובתו הרשומה במרשם האוכלוסין.
כן טוענת המשיבה, כי המבקש הפר את הסכם השכירות, שכן לא שילם את דמי השכירות במלואם, לא הציג הסכם ביטוח למבנה, ביצע שינויים במושכר ללא הסכמת המשיבה ולא שילם את תשלומי הארנונה, המים והחשמל.

לאחר ששקלתי את טענות הצדדים, הגעתי למסקנה כי אין מקום לבטל את פסק הדין מחמת הצדק, אך יש מקום לבטלו משיקולי בית המשפט. כך, כתב התביעה הומצא לידי המבקש באמצעות הדבקה בכתובתו הרשומה במרשם האוכלוסין, כאשר המבקש אינו טוען כי אינו מתגורר בכתובת זו. בנסיבות אלה, מדובר בהמצאה כדין.

יחד עם זאת, יש להורות על ביטול פסק הדין משיקולי בית המשפט, שכן בין הצדדים נטושה מחלוקת עובדתית בעניין הפרת הסכם השכירות, המקימה את עילת הפינוי. טענות המבקש מצריכות בירור עובדתי ושמיעת ראיות, ועל כן יש ליתן לו את יומו בבית המשפט. יחד עם זאת יש לחייב את המבקש בהוצאות המשיבה בגין אי הגשת כתב הגנה.

לפיכך, אני מורה על ביטולו של פסק הדין ומחייבת את המבקש בהוצאות המשיבה בסכום של 1,500 ₪, וזאת ללא קשר לתוצאות ההליך העיקרי.

המבקש יפקיד את סכום ההוצאות בקופת בית המשפט וכן יגיש כתב הגנה, בתוך 30 יום. ימי הפגרה יבואו מיין הימים.
עם הגשת כתב הגנה, יועבר התיק להקצאה בפני שופט.

ניתנה היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שלמה ניר פייזר
נתבע: חיה רוזנברג
שופט :
עורכי דין: