ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בתיה פרחי נגד משה לוי :

בפני כבוד ה שופט עמית יריב

תובעת
בתיה פרחי

נגד

נתבעים
1.משה לוי
2.סוזי לוי

פסק דין

לפניי תביעה לפיצוי בגין נזק שנגרם לרכבה של התובעת בתאונת דרכים שבו היו מעורבות כלתה של התובעת, שנהגה ברכב, והנתבעת 2.
אין מחלוקת, כי רכב הנתבעים פגעה ברכב התובעת מאחור, במסגרת תאונת שרשרת. על כן, פיצתה חברת הביטוח שבה מבוטח רכב הנתבעים בביטוח מקיף את התובעת בגין הנזק שנגרם בחלקו האחורי של הרכב – שבו פגע רכב הנתבעים ברכב התובעת. המחלוקת לפניי נגעה לאחריות הנתבעת 2 לחלקה האחר של תאונת השרשרת – קרי ההתנגשות שבין רכב התובעת לרכב הראשון בשרשרת. לטענת התובעת – התאונה אירעה כך שרכב הנתבעים פגעה ברכבה והדף אותו על הרכב הראשון בשרשרת; לטענת הנתבעת 2 – אירעה ההתנגשות כך שהתובעת פגעה תחילה ברכב הראשון בשרשרת, ורק לאחר מכן פגעה הנתבעת 2 בתובעת.
לאחר ששמעתי את עדויות הצדדים, הגעתי למסקנה כי דין התביעה להידחות.
הנטל להוכיח את הדרך שבה אירעה התאונה מוטל על התובעת, בהיותה בבחינת "המוציא מחברו". על כן – במצב שבו הגרסאות שקולות – וכך הוא במקרה שלפניי – נמצאת התובעת וידה על התחתונה. לכך יש להוסיף את העובדה, שהתובעת לא זימנה לעדות את נהג (ולמעשה – נהגת) הרכב הראשון בשרשרת, אשר יכלה לשפוך אור על נסיבות התאונה, ובין היתר לתאר את הפגיעה ברכבה – האם חשה מכה אחת או שתי מכות. העובדה שהתובעת לא פנתה כלל לנהגת הרכב הראשון להגיע ולהעיד, ובוודאי לא הגישה בקשה לזמנה לעדות, יש בה כדי לפגום בגרסתה.
על כן, אני קובע שהתובעת לא הוכיחה את גרסתה לקרות האירועים, ועל כן – התביעה נדחית. התובעת תישא בהוצאות הנתבעים בסך 500 ₪.
בקשת רשות ערעור ניתן להגיש לבית המשפט המחוזי בתל-אביב – יפו בתוך 15 ימים מהיום.
ניתן היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בתיה פרחי
נתבע: משה לוי
שופט :
עורכי דין: