ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרחביה אחזקות והשקעות בע"מ נגד טרקס אחזקות בע"מ :

המבקשת

מרחביה אחזקות והשקעות בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד אסף מרקס

נגד

המשיבים

1.טרקס אחזקות בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד יוסף כהן

2.כונס נכסים רשמי תל אביב

החלטה

עיינתי בבקשה להארכת מועד להגשת תגובת המשיבה לבקשת הפירוק הזמני. כן עיינתי בהחלטת בית המשפט המחוזי מרכז-לוד מהיום (כבוד השופטת וינברג – נוטוביץ) בתי ק פש"ר 49829-11-12 ושלפיה הותר לבעלי התפקיד להגיש בקשה להסדר נושים לפי סעיף 350 לחוק החברות התשנ"ט-1999, לבית המשפט המוסמך.

מעיון בבקשה וכעולה גם מהחלטת בית המשפט המחוזי מרכז-לוד דנן, עולה שאין לכאורה בהילות למנוי מפרק זמני בשים לב שרק עתה נסללה הדרך להגשת בקשה להסדר נושים . לא עומדת אפוא על הפרק בקשה לאישור מכירת המניות שמחזיקה החברה ושלשמה נועדה בעיקר בקשת הפירוק.

עם זאת, ועל מנת להבטיח שלא תתבצענה פעולות בלתי הפיכות ברכוש החברה ובמיוחד במניות שמוחזקות על ידה, ניתן בזאת צו איסור דיספוזיציה על כל עסקיה ורכושה של המשיבה לרבות במניות. ער אני לטענת המבקשת שלפיה הפרה המשיבה צווים דומים בעבר. להסרת ספק, הצו שניתן בזאת חל על המשיבה עצמה, על כל מי מטעמה ובשמה, על כל רכוש של המשיבה בין במישרין ובין בעקיפין והוא חל גם על כל מי שמקבל רכוש של המשיבה, לרבות המניות. המבקשת תרשום ההערה על הצו בפנקס רשם החברות.

המבקשת תפקיד התחייבות עצמית להבטחת כל נזק שייגרם כתוצאה מהצו אם יגרם והבקשה לא תתקבל.

אני מאריך את המועד להגשת התגובה לבקשת הפירוק הזמני עד ליום 2.8.15 בשעה 12:00. עותק התגובה יוגש למזכירות בנוסף לעותק בנט המשפט.

ב"כ המבקשת יוודא שעם הגשת התגובה תובא הבקשה לפני שופט תורן וככל שיהיה סבור שיש מקום לקיים דיון בבקשה בפגרה, יגיש בקשה בסמוך להגשת התגובה.

המזכירות תשגר את ההחלטה לצדדים בפקס.

ניתנה היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מרחביה אחזקות והשקעות בע"מ
נתבע: טרקס אחזקות בע"מ
שופט :
עורכי דין: