ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אביחי יצחקוב נגד נתנאל העצני :

בפני כבוד ה שופט רמי חיימוביץ

תובע

אביחי יצחקוב

נגד

נתבע
נתנאל העצני

פסק דין

הצדדים היו מעורבים בתאונת דרכים. התובע רכב על אופנוע. הנתבע נסע ברכב לפניו. בשלב כלשהו התקרבו לצומת T. הנתבע ביקש לפנות שמאלה בצומת והחל בפניה. אלא שאז זיהה חניה בצד הימני של הכביש ולכן "חתך" ימינה. במהלך הפניה ימינה פגה באופנוע שעקף אותו מימין.

הצדדים הסכימו על מרבית העובדות, והנתבע, בהגינותו, הודה כי ביקש לפנות שמאלה ואז התחרט ופנה ימינה. אלא שלטענתו הפניה שמאלה הייתה ראשונית בלבד והוא סבור שהתובע לא היה צריך לעקוף אותו מימין ולכן אחראי לתאונה . התובע, מצדו, מסביר כי משהחל הנתבע בפניה שמאלה סבר שהכביש פנוי והמשיך בנסיעה ישר בנתיבו.

שמעתי את עדויות הצדדים ובחנתי את הראיות שכללו, בין השאר, תמונות של מקום התאונה, ושוכנעתי כי האחריות לתאונה מוטלת על הנתבע. גם אם אקבל את גרסתו במלואה, היינו – כי רק החל הפניה שמאלה, עדיין היה עליו לבדוק את מצב הכביש בטרם שב ופנה ימינה, ואם היה בודק במראה כדין היה מזהה את האופנוע ומונע את התאונה. אינני מוצא מקום לייחס לתובע א שם תורם משום שמצאתי כי הנחתו שהנתבע מתכוון לפנות שמאלה ושהכביש פנוי הייתה סבירה ביותר ותאמה את התנהגות הנתבע. התובע לא יכול היה לצפות שהנתבע יפנה לפתע ימינה לאחר שכבר החל לפנות שמאלה, ולכן לא הייתה כל מניעה מבחינתו להמשיך ולנסוע ישר בכביש. אין מדובר בעקיפה מימין אלא בהמשך נסיעה בנתיב בו נסע, וגם אם בסופו של דבר נאלץ לפנות ימינה – כטענת הנתבע – הפניה ימינה הי יתה פועל יוצא של ההתחמקות מרכב הנתבע.

האחריות לתאונה מוטלת אפוא על הנתבע שהחל בפניה שמאלה התחרט ו"חתך" ימינה לכיוון החניה בלי לבדוק במראות.

התביעה מתקבלת. הנתבע ישלם לתובע פיצוי בסך 7,485 ₪ בתוספת הוצאות משפט בסך 400 ₪.

הסכומים ישולמו תוך 30 ימים מיום המצאת כתב התביעה ולאחר מועד זה יישאו הפרשי הצמדה וריבית כדין.

הצדדים רשאים להגיש בקשת רשות ערעור לבית-המשפט המחוזי בתל-אביב בתוך 15 ימים מיום שיומצא להם פסק הדין.

ניתן היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אביחי יצחקוב
נתבע: נתנאל העצני
שופט :
עורכי דין: