ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עידן עבודי נגד עו"ד סיגל הופמן :

בפני כבוד ה שופט רמי חיימוביץ

תובע

עידן עבודי

נגד

נתבעת
עו"ד סיגל הופמן

פסק דין

תביעה להשבת ששר טרחה בסך 12,500 ₪ ששולם לנתבעת בגין שירותים משפטיים.

הנתבעת היא עו"ד ותיקה בתחום דיני המשפחה, העובד במשרד מנדלסון ושות'.

התובע המצוי בהליכי גירושין פנה לנתבעת, בהמלצת חבר, על מנת שתסייע לו בניסוח הסכם עם רעייתו במסגרת הליך שהחל עוד קודם לכן בבית-הדין הרבני.

הנתבעת ביקשה שכר של 5,000$ אך נאותה לתת הנחה והוסכם כי השכר יהא 3,500$, כ-16,600 ₪.

המחלוקת נוגעת לתוכן השירות שיינתן כנגד סכום זה, כאשר התובע טוען ששכר הטרחה כלל גם ייצוג בבית-הדין הרבני ואילו הנתבעת טוענת שהתשלום הוא עבור ניסוח ההסכם וניהול המו"מ בלבד.

אין חולק כי לא נחתם הסכם שכר טרחה והתיעוד היחיד הוא חילופי דוא"ל בין הצדדים.

בפועל התובע ורעייתו לא הגיעו להסכמות בהתאם להסכם שניסחה הנתבעת והתובע נדרש להליך בבית-הדין הרבני, שבו שכר שירותי עו"ד אחר.

התובע תובע אפוא השבה של חלק ניכר משכר הטרחה ששילם (12,500 ₪ מתוך 16,600 ₪ ששולמו).

שמעתי את עדויות שני הצדדים ובחנתי את חילופי הדוא"ל ומצאתי לדחות את התביעה.

ההתכתבות בין הצדדים מתייחסת בעיקר להסכם, ואף שהתובע שואל מה יקרה אם לא ייחתם הסכם אין התייחסות לאפשרות ייצוג בבית-הדין הרבני. יתכן והתובע סבר שהנתבעת תייצג אותו, אולם אין כל תיעוד שהנתבעת הסכימה לכך. נהפוך הוא. הנתבעת אף העידה – והתובע אישר את עדותה – כי הבהירה לתובע שאינה נוהגת לייצג בתביעות שלא היא החלה לנהלן וכי מסרה לתובע שהיא סבורה שההליך בבית-הדין הרבני הינו שגוי מבחינתו . מכאן שפחות סביר שהסכימה לייצג בבית-הדין הרבני. יש להוסיף את העובדה שיעור שכר הטרחה נגזר מזהות עורך הדין, הוותק שלו, מומחיותו בתחום והמשרד בו הוא עובד, ובמקרה זה דומה כי הסכום שהוסכם אינו תואם ייצוג בהליך בבית-הדין הרבני שכרוך בשעות עבודה רבות. מנגד, ההסכם (שצורף כנספח 4) לכתב התביעה מונה שבעה עמודים ומסדיר את יחסי הממון בין הצדדים, כולל פירוק השיתוף בדירה שמחירה כשני מיליון ₪, הסדרת המשכנתא ועוד. נוכח כל אלו נראה כי מדובר בהסכם שכ"ט סביר בנסיבות העניין.

סוף דבר: שוכנעתי כי שכר טרחתה של הנתבעת היה עבור ניסוח הסכם וניהול מו"מ ולא עבור ייצוג בבית-הדין הרבני. לפיכך התביעה נדחית. בנסיבות העניין אין צו להוצאות.

הצדדים רשאים להגיש בקשת רשות ערעור לבית-המשפט המחוזי בתל-אביב בתוך 15 ימים מיום שיומצא להם פסק הדין.

ניתן היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עידן עבודי
נתבע: עו"ד סיגל הופמן
שופט :
עורכי דין: