ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פרידה דוח נגד אביב גוטביף :

בפני כבוד ה שופט רמי חיימוביץ

תובעת

פרידה דוח

נגד

נתבעת
אביב גוטביף

פסק דין

התובעת והנתבעת היו מעורבות בתאונת דרכים קלה שבמהלכה פגע רכב הנתבעת ברכב התובעת מאחור.

התובעת טוענת כי לפגוש הרכב נגרם נזק. הנתבעת טוענת כי מדובר בתאונה קלה ובנזק ישן.

בבית-המשפט הוצגו תמונות של הפגוש ובו מספר סדקים (נ/1-נ/4). התובעת הודתה כי הפגוש היה סדוק עוד לפני התאונה אולם התאונה גרמה להחמרה. התובעת הודתה גם כי לא תיקנה את הרכב אך הגישה הצעת מחיר לתיקון על סך של כ03,550 ₪. הנתבעת טוענת כי הצעת המחיר מופרזת.

לאחר שמיעת העדויות ובחינת הראיות מצאתי לקבל את התביעה בחלקה. אין חולק כי ארעה תאונה שחייבה את הצדדים לצאת מהרכבים ולהחליף פרטים. בחינת התמונות, מלמד כי יתכן בהחלט שמדובר בהחמרה של נזק קודם, שיגרם גם מפגיעה קלה יחסית, ותמונת שני הרכבים והשוואת גובה הפגושים מלמדת כי מיקום הפגיעות הוא סמוך מאוד לנקודת המגע בין הרכבים.

בנסיבות אלו מצאתי לקבל את התביעה. אשר לנזק - התובעת הודתה כי הפגוש היה בעל פגמים עוד קודם לכן וכי הרכב לא תוקן והוצגה רק הצעת מחיר. הנתבעת חולקת על הצעת המחיר ומציינת כי קיבלה הצעת מחיר על סך 1,200 ₪. בנסיבות אלו אני פוסק, על דרך האומדנא, פיצוי בסך 800 ₪ שמשקף את ממוצע הצעות המחיר והפחתה של 2/3 בגין מצב קודם.

סוף דבר: התביעה מתקבלת. הנתבעת תשלם לתובעת סך של 800 ₪. הסכום ישולם 30 ימים מיום המצאת פסק הדין ולאחר מועד זה יישא הפרשי הצמדה וריבית כדין.

הצדדים רשאים להגיש בקשת רשות ערעור לבית-המשפט המחוזי בתל-אביב בתוך 15 ימים מיום המצאת פסק הדין לידיהם.

ניתן היום, ו' אב תשע"ה, 22 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: פרידה דוח
נתבע: אביב גוטביף
שופט :
עורכי דין: