ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עיריית בני ברק נגד יעקב לוי :

בפני כבוד ה רשם בכיר אבי כהן

התובעת

עיריית בני ברק

נגד

הנתבע

יעקב לוי

פסק דין

לפניי בקשה מטעם התובעת לתיקון כתב תביעתה, על דרך של הוספת נתבע חדש, לצד הנתבע הקיים המקורי.

לאחר שעיינתי בבקשה, בתגובת הנתבע (וב"כ כוחו) לה ובתשובה לתגובה, מצאתי להחליט כך:

הבקשה נדחית ודין התביעה להימחק מחוסר מעש.

ניכר מהיסטוריית ההליכים בתיק, כי התובעת נהגה בחוסר מעש בוטה ומתמשך בן שנים, כאשר התביעה הוגשה עוד ביום 16.11.10 (לפני קרוב ל- 5 שנים!) בגין חוב נטען של ארנונה/מים ע"ס 111,907 ₪, ומאז לא נקטה בתיק כל פעולה, כאשר אחת לזמן ביהמ"ש שלח אליה התראה בטרם מחיקת התביעה מחוסר מעש והתובעת הגיבה בבקשה להאריך לה המועד "לפעול" בשל משא ומתן שטענה כי מתנהל בין הצדדים מחוץ לכותלי ביהמ"ש, מו"מ מורכב נטען נוכח פולש קיים בנכס הרלוונטי.

והנה, פתאום ביום 2.4.15 ותוך התעלמות מוחלטת מכל הארכות שניתנו לה ומכל דיווחיה על מו"מ, ביקשה התובעת (באופן לקוני מאוד) לתקן את כתב התביעה על דרך של צירוף הפולש הנטען כנתבע נוסף בתיק. הוריתי על הגשת בקשה חדשה עם תצהיר מפורט תומך, והתובעת הגישה בקשה חדשה עם תצהיר של "פקידת הוצאה לפועל וגביה במשרד ב"כ התובעת" שדיווחה בתצהיר על פעולות משפטיות (!) שהיא עצמה ביצעה (כגון הגשת התביעה). הנתבע ובא-כוחו הגיבו על הבקשה, וטענו כי אינם מתנגדים להחלפת הנתבע המקורי בנתבע החדש אך מתנגדים להותרת הנתבע הקיים בכתב התביעה המתוקן. התובעת השיבה לתגובה.

דין בקשת התובעת לתיקון כתב התביעה – להידחות.

לא סביר ולא ראוי לאפשר לתובעת לפעול בתיק רק אחרי 5 שנים, לאחר שפזרה מצגים שהתיק עומד להיסגר כבר בפשרה מחוץ לכותלי ביהמ"ש. תיקי בימ"ש אינם מחסנים של תובעים שמתנהלים בעצלתיים כדוגמת התובעת. זאת ועוד, יש מידה לא מבוטלת של אטימות מצד התובעת בעצם הבקשה לכרוך יחדיו את הנתבע המקורי עם הנתבע החדש שמבוקש לצרפו, בשים לב לדיווחים הקשים שהועלו לגבי טיב היחסיים ביניהם ובשים לב לשימוש הפלישה שנעשה בפועל בנכס מושא התביעה, ולא אפרט כאן. והרי ניכר שהתובעת עצמה קיבלה בכל השנים הללו כי מדובר במצב מיוחד ורגיש (כעמדת הנתבע המקורי) , וכיצד זה פתאום מתעלמת התובעת מכך לחלוטין?

סבורני שבנסיבות אין עוד הצדקה להותיר תיק זה פתוח, ויש לסוגרו עקב מחיקת התביעה מחוסר מעש מתמשך. התובעת הוכיחה בהתנהלותה הממושכת כי אינה מעוניינת בניהול הליכים בתיק זה, וכעת לאור דחיית בקשתה לתיקון כתב התביעה בתיק זה גם ברור שהמשך ניהול התיק נגד הנתבע המקורי בלבד לא יועיל לה לשיטתה. התובעת תוכל, אם תחפוץ בכך ובכפוף כמובן להוראות כל דין, לפתוח תיק חדש, לשלם בו אגרה, ולהתנהל באופן ענייני ומהיר, ואם תעשה זאת, כמובן שזכויות וטענות כל הצדדים לו שמורות להם.

לסיכום

בקשת התובעת לתיקון התביעה – נדחית.

התביעה נמחקת מחוסר מעש.

התיק ייסגר.

ניתן היום, ה' אב תשע"ה, 21 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עיריית בני ברק
נתבע: יעקב לוי
שופט :
עורכי דין: