ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עופר חזן נגד צבי דויטש :

בפני כבוד ה שופט רמי חיימוביץ

תובע

עופר חזן

נגד

נתבעים
1.צבי דויטש
2.שומרה חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

תביעה קטנה שעניינה נזק לרכוש שנגרם בתאונת דרכים קלה שארעה ב-21/10/14.

שמעתי את עדויות הנהגים וכן הוגשו תמונות הרכב הנפגע (נ/1), הודעות הנהגים לחברות הביטוח (נ/2 ו-נ/3), ושרטוט של מקום האירוע ומצב הרכבים (ת/1).

גרסאות הנהגים דומות והרוב מוסכם. הרכבים עמדו ברמזור לפניה שמאלה . התובע בנתיב ימני והנתבע לשמאלו. רכב התובע עמד באלכסון חלקית בנתיב הנתבע . בשלב כלשהו נגע הפגוש הימני קדמי של רכב הנתבע בדלת השמאלית אחורית של רכב התובע.

המחלוקת המרכזית בכתבי הטענות הייתה מי מהרכבים זז. התובע טען שרכבו עמד והנתבע גלש מעט קדימה ופגע בו. הנתבע טען כי רכב התובע הוא שהיה בתנועה . בבית-המשפט חזר התובע על גרסתו ואילו הנתבע העיד "אני לא יכול להגיד כן זזתי או לא זזתי", וטען כי התובע אחראי לתאונה מום שרכבו עמד שלא כחוק, באלכסון, בנתבי הנתבע. התובע לא נתן הסבר מדוע עמד רכבו באלכסון.

על יסוד ראיות אלו מצאתי לקבל את התביעה. הוכח כי רכב התובע עמד ורכב הנתבע הוא שהיה בתנועה והנתבע לא הכחיש זאת . לפיכך מוטלת על הנתבע אחריות ל תאונה. עם זאת מצאתי לייחס לתובע אשם תורם של 10% משום שרכבו עמד בזווית בתוך נתיב הנתבע וההסבר הסביר ביותר הוא שביקש לעקוף את הנתבע ברמזור.

אשר לנזק – לא הוכחו הפסדי השתכרות של 1,000 ₪ , אך הואיל וסביר כי תיקון הרכז גזל זמן והפסד מסוים נפסק סך של 500 ₪. יתר ראשי הנזק הוכחו.

סך הנזק – 8,997 ₪ ובניכוי האשם התורם – 8,097₪.
סוף דבר: התביעה מתקבלת. הנתבעים ישלמו לתובע סכום של 8,097 ₪ בתוספת הוצאות משפט בסך 500 ₪. הסכומים ישולמו תוך 30 ימים ולאחר מועד זה יישאו הפרשי הצמדה וריבית כדין.

הצדדים רשאים להגיש בקשת רשות ערעור לבית-המשפט המחוזי בתל-אביב בתוך 15 ימים מיום המצאת פסק הדין.

ניתן היום, ה' אב תשע"ה, 21 יולי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עופר חזן
נתבע: צבי דויטש
שופט :
עורכי דין: