ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלדד ג'ינו נגד אביתר מתניה :

החלטה בתיק ע"א 2258/15

לפני: כבוד הרשמת ליאת בנמלך

המערער:
אלדד ג'ינו

נ ג ד

המשיבים:
1. אביתר מתניה

2. אייל אושדי

בקשה לפטור מעירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

המערער עותר לפטור מהפקדת עירבון ולחלופין להפחתתו (לאחר שזה הועמד על ידי המזכירה הראשית על סך 35,000 ש"ח).

לאחר עיון בבקשה ובצרופותיה ובחומר שבתיק איני מוצאת לפטור את המערער באופן מלא מהפקדת עירבון. זאת שכן בבקשה קיים חסר לעניין הוכחת מצבו הכספי של המערער (כך למשל לא פורטו הוצאות התא המשפחתי ולא צורפו אסמכתאות בעניין, והטענה לעניין חובותיו של המערער לא גובתה אף היא באסמכתאות), ובעיקר - המערער לא הרים את הנטל להוכיח כי אין באפשרותו לגייס סכום כספי בעזרת בני משפחה ומכרים. יצוין כי הטענה לפיה בני משפחתו של המערער מסייעים לו לצורכי מחייתו ואף סייעו לו בגיוס סכום האגרה ובתשלום שכר טרחה לבא-כוחו, אך אינם יכולים להוסיף ולסייע בידו, נטענה בעלמא מבלי שפורט מצבם הכספי של אותם קרובים (כגון אחותה של רעייתו אשר לפי הנטען בבית השייך לה מתגוררים בני הזוג) ומבלי שצורפו כל אסמכתאות בעניין. עוד יש ליתן משקל לסכום ההוצאות בו חוייב המערער בערכאה קמא, ולעניין סיכויי ההליך לדברי כבוד השופט מ' מזוז בהחלטה מיום 6.5.2015 בבקשתו של המערער לעיכוב ביצוע פסק הדין, אשר ציין כי "מבלי שאקבע מסמרות, נראה שסיכויי הערעור של המבקש אינם גבוהים כלל ועיקר".

עוד אוסיף כי אין מקום להורות כי הסכום הכספי שהפקיד המערער בבית המשפט קמא להבטחת נזקי המשיבים כתוצאה מסעד זמני שניתן בהליך ישמש כעירבון בהליך זה, שכן אין בפניי נתונים האם בפי המשיבים טענה לנזק כלשהו שנגרם להם כתוצאה מהסעד הזמני, ומכל מקום ככל שאין טענה כזו על המערער לפנות לבית המשפט המחוזי בבקשה להשבת הסכום שהפקיד.

יחד עם זאת נוכח המצב הכלכלי הנטען, אשר נראה כי אינו מן המשופרים, ולאחר איזון בין כל השיקולים הצריכים לעניין ובהם גם מהות ההליך, יופחת סכום העירבון ויועמד על סך של 15,000 ש"ח.

עירבון בשיעור האמור יופקד בתוך 30 ימים מעת המצאת החלטה זו לידי המערער (ימי הפגרה יבואו במניין). בהעדר הפקדה - יירשם ההליך לדחיה.

ניתנה היום, ה' באב תשע"ה (21.7.2015).

ליאת בנמלך


מעורבים
תובע: אלדד ג'ינו
נתבע: אביתר מתניה
שופט :
עורכי דין: