ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלמה חממי נגד בסט דוד שמואל :

בפני: כבוד השופט א' ריבלין

המערערים: 1. עזרא חממי
2. שלמה חממי

נגד

המשיבים: 1. אוחיון ואח'
2. בסט דוד שמואל
3. מוריס אגבבה קבלן בנין בע"מ
4. רמי חרושת מרצפות בע"מ

ערעור על החלטת הרשם

בשם המערערים: עו"ד אמיר איבצן

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

1. במסגרת ההליכים המתקיימים בערעור אזרחי שהוגש לבית משפט זה, הסכימו הצדדים לברר את המחלוקת בפני בורר, כבוד השופט בדימוס בן יאיר. בסופו של דבר, התפטר הבורר מתפקידו לפי בקשת המערערים. המשיב 1 ביקש להחזיר את הדיון בהליך למסלול של ערעור בבית משפט זה, בעוד המערערים ביקשו למנות בורר חלופי. כבוד הרשם החליט להעביר את הדיון לפסים רגילים של דיון בבית משפט זה. כנגד החלטה אחרונה זו מכוון הערעור.

המערערים טוענים, בעיקרו של דבר, כי טעה כבוד הרשם בקבעו כי אישיותו של הבורר היתה מהותית להסכמה שגובשה בין בעלי הדין. זאת - כך הם טוענים - משום שראשית התגבשה ההסכמה לקיים התדיינות בפני בורר, ורק לאחר מכן הוסכם של זהות הבורר.

2. דין הערעור להידחות. למרות ההסכמה העקרונית לקיום דיון בהליך בוררות, הרי על פי מכלול הדברים מצא כבוד הרשם כי זהות הבורר היתה מהותית. עוד קבע הרשם כי ספק אם ניתן יהיה להמשיך לנהל את ההליך בדרך של בוררות, בהתחשב בחילופי הדברים שבין בעלי הדין. הרשם ציין גם, כי בהחלטת הבורר הוא קבע כי יש "קושי של ממש לייחס למבקשים את מידת הכנות הנטענת על ידם בבקשתם, מה גם שמדובר בניסיון שלישי להעביר את הבורר מתפקידו", ועם זאת בחר להתפטר נוכח "תחושת אי האמון העמוקה שהפגינו המבקשים כלפיו". בנסיבות אלו, אין אני מוצא עילה להתערב בשיקול דעתו ובהחלטתו של כבוד הרשם.

הערעור נדחה. משלא נתבקשה תגובה אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ח' בתמוז תשס"ב (18.6.2002).


_________________
העתק מתאים למקור 02049190.P01 /אמ
נוסח זה כפוף לשינויי עריכה וניסוח.
רשם

בבית המשפט העליון פועל מרכז מידע, טל' 02-XXXX444 בית המשפט פתוח להערות והצעות: [email protected]
לבתי המשפט אתר באינטרנט: www.court.gov.il


מעורבים
תובע: שלמה חממי
נתבע: בסט דוד שמואל
שופט :
עורכי דין: