ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אבי ניסנבוים נגד שר התחבורה :

בפני: כבוד השופטת ט' שטרסברג-כהן
כבוד השופטת ד' דורנר
כבוד השופט א' גרוניס

העותרים: 1. ועד העובדים של ההנדסאים, הטכנאים, המהנדסים והאקדמאים ברשות שדות התעופה
2. אבי ניסנבוים

נ ג ד

המשיבים: 1. רשות שדות בתעופה בישראל
2. שר התחבורה
3. ממשלת ישראל
4. קובי מור
5. מנחם זליחובסקי
6. יוסף פורת

עתירה למתן צו על תנאי

תאריך הישיבה: א' באב תשס"ב (10.7.02)

בשם העותרים: עו"ד יחיאל שמיר
בשם המשיבים 1-3: עו"ד מלכיאל בלס

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

החלטה

1. לאור המלצת בית המשפט, הודיע ב"כ המשיבים כי החלטת ועדת השרים משנת 1978, המעניקה פטור ממכרז לאיוש משרות בכירות ברשות שדות התעופה (להלן: הרשות), תיבחן מחדש על ידי הממשלה, לאור הזמן הרב שחלף מאז התקבלה. במסגרת הבחינה מחדש תיבדק השאלה אם יש מקום לפטור ממכרז ברשות ואם כן, לאילו משרות. להערכת ב"כ המשיבים יידרשו כ- 3 חודשים לצורך גיבוש ההצעה על ידי מועצת הרשות והבאתה בפני הממשלה וכחודשיים נוספים לקבלת החלטתה. המשיבים יודיעו לקראת סוף שנת 2002 דבר החלטת הממשלה ובהתאם לכך יוחלט על המשך הטיפול בעתירה.

2. אשר לצו הביניים בתקופה האמורה, ביקשו המשיבים לבטלו לשם ביצוע שלושה מינויים: מנהל נתב"ג; סמנכ"ל למנהל וארגון; סמנכ"ל למסופי גבול. כפי שהובהר, חיוני לבצע מינויים אלה מאחר ועיכוב איוש המשרות האמורות גורם נזקים של ממש לרשות ואין מניעה לבצעם, כאשר המינויים ייעשו על פי "הנוהל החדש לאיוש משרות בכירות במעמד סמנכ"ל" מיום 7.2.02 (להלן: הנוהל החדש) ובכפוף לחוק רשות שדות התעופה התשל"ז1977-, נוהל זה קובע הליך איוש של מעין-מכרז המתבצע בשלבים שבמהלכם ננקטים צעדים שונים להבטחת רמתם והתאמתם של המועמדים לתפקיד, והכל כמפורט בנוהל החדש. תשומת ליבם של הגורמים המעורבים בהליך המינוי מופנית לדו"ח מבקר המדינה לשנת 1993 המתייחס למשיב מס' 5.

לאור האמור, מורים אנו כי צו הביניים שניתן, יצומצם באופן שלא יחול על מינויים לשלוש המשרות הנזכרות לעיל, שיבוצעו על פי הנוהל החדש.

ניתנה היום, ה' באב, התשס"ב (14.7.02).

פ ט

בבית המשפט העליון פועל מרכז מידע, טל' 02-XXXX444 בית המשפט פתוח להערות והצעות: [email protected]
לבתי המשפט אתר באינטרנט: www.court.gov.il


מעורבים
תובע: אבי ניסנבוים
נתבע: שר התחבורה
שופט :
עורכי דין: