ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ישעיהו איבי נגד צ.א.מ.א הובלת דלק בע"מ :

פסק-דין בתיק ע"א 6413/14

לפני: כבוד המשנה לנשיאה א' רובינשטיין

כבוד השופט י' עמית

כבוד השופט א' שהם

המערער:
ישעיהו איבי

נ ג ד

המשיבים:
1. צ.א.מ.א הובלת דלק בע"מ

2. אפיקי אנרגיה לישראל בע"מ

3. סונול ישראל בע"מ

4. סונול כנען בע"מ

5. כונס הנכסים הרשמי

ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי חיפה מיום 06.08.2014 בתיק פרק 006432-12-08

תאריך הישיבה:
י"ד בתמוז התשע"ה
(1.7.2015)

בשם המערער:
עו"ד נתי חלפין

בשם המשיבות 2-1:
עו"ד שחר בן-מאיר

בשם המשיבות 4-3:
עו"ד רנן גרשט

בשם המשיב 5:
עו"ד ענבל קדמי-עברי

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים אזרחיים

פסק-דין

המשנה לנשיאה א' רובינשטיין:

א. ערעור זה מופנה כלפי החלטתו של בית המשפט המחוזי בחיפה כבית משפט של פירוק מיום 6.8.14 לדחות את בקשות המערער לביטול החלטות מפרק החברות המשיבות 2-1, בתביעות חוב של המשיבות 4-3 (סונול). בית המשפט השתית את הכרעתו הן על שיהוי בהגשת הבקשות, שכן תביעות החוב נמסרו למערער על-ידי בא כוחו הקודם עוד בראשית הדרך וההחלטות ניתנו כפי שבדקנו ב- 2010 ו-2011 , ואילו הבקשות הוגשו רק בנובמבר 2012. שנית, נקבע כי למערער אין לאמיתו של דבר מעמד בתביעת הפירוק, שכן אינו בעל מניות בחברות שבפירוק, והמעמד לערער על החלטות מפרק שמור לנושה.

ב. בערעור נטען כי למערער מעמד כבעל השליטה בחברות שבפירוק, מה גם שכלפיו נטענה הרמת מסך מצד המפרק, ועל כן מעמדו הוא כשל נושה, ובאשר לשיהוי, נטען כי רק באוקטובר 2012 קיבל לידיו לראשונה את החלטות המפרק, ותוך כחודש הגיש את הבקשות. המפרק, שהכנ"ר מצטרף אליו, מבקש לאשש את החלטת בית המשפט קמא, תוך שהוא מטעים כי מעיקרא היה המערער מיוצג והיתה לו אפשרות להעלות השגות ולא להשתהות. ולגופו של דבר, המערער הרחיק עצמו מחזות שליטה בחברות שבפירוק בעבר, ועל כן מה לו כי יטען לשליטה עתה; ואין בכך סתירה לגבי הרמת המסך. סונול מצטרפת לאמור, ומוסיפה, כי בפועל היו למערער ימיו בהליכי הפירוק, שהוא היה פעיל בהם.

ג. לא ראינו מקום להתערב בהחלטות בית המשפט קמא. בסופו של דבר מצטרף נושא השיהוי לנושא מעמדו של המערער, במובן זה שלא יתכן חולק כי המערער, איש עסקים שהיה מיוצג מעיקרא, ידע את הנעשה והיה מעורב בהליכים, ועל כן "ההצתה המאוחרת" של הבקשות שבערעור אומרת דרשני. אין מקום איפוא לגלגל אחורנית את הנעשה, וברוח דברי בית המשפט המחוזי, ככלל אין הזמן עומד על עמדו בכגון דא, והחלטותיו של מפרק אינן ממתינות בחינת "תכנית כבקשתך" למועד שבו יבחר בעל דין על פי צרכיו.

ד. איננו נעתרים איפוא לערעור. המערער ישלם שכר טרחת המפרק וסונול בסך של 14,000 ₪ כל אחד ושכר טרחת הכנ"ר בסך 7,000 ₪.

ניתן היום, ‏י"ד בתמוז התשע"ה (‏1.7.2015).

המשנה לנשיאה


מעורבים
תובע: ישעיהו איבי
נתבע: צ.א.מ.א הובלת דלק בע"מ
שופט :
עורכי דין: