ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משיבה נגד גלגלי הצפון 2002 בע"מ :

בפני כבוד ה רשמת בכירה יהלום בלהה

תובעת
משיבה

גלגלי הצפון 2002 בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד שי יטיב

נגד

נתבעת
מבקשת

ש. סגל ירושלים בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד רעות זעירי

החלטה

בפני התנגדות לביצוע תביעה שהוגשה ללשכת ההוצאה לפועל בחיפה.

1. המשיבה, חברה לשליחויות והפצה הגישה תביעה לחוב כספי על סך 44,285 ₪ בגין עבודות הובלה שביצעה עבור ה מבקשת ונטען כי לא שילמה בעבורן.

2. המבקשת הגישה בקשת רשות להתגונן והבקשה הועברה לבית משפט זה. בתצהירו של מנהל המבקשת, אהרון סגל, נטען כי המשיבה אינה זכאית לסכומים הנטענים על ידה, החשבונות עליהם היא מתבססת הם חד צדדים, כפולים, שאינם מפרטים את ההובלות שנעשו על ידה וללא חתימתה ו/או אישורה.
הנתבעת פרטה מספר אירועים בהם מוצרים שהובלו על ידי התובעת סופקו כשהם שבורים ופגומים באופן שחייב את הנתבעת לזכות את המזמינים השונים על חשבון הנתבעת עצמה ולהזמין הובלה חוזרת אצל התובעת לאספקת המוצר החליפי. בכך, טוענת הנתבעת, הסבה לה התובעת נזקים כפולים, וגרמה לפגיעה בתדמיתה ובמוניטין שלה.
בנוסף טוענת הנתבעת כי לצורך ביצוע ההובלה, סיפקה לתובעת משטחי עץ המכונים "רפסודות" בעלות של 18 ₪ ליחידה ואשר 73 יחידות שכאלו לא הושבו אליה. לטענתה במהלך הניסיונות להגיע להסכמות סביב מחדלים אלו, הגישה המשיבה את התביעה שבכותרת.
אני מוצאת כי יש בטענות אלו, ככל שיוכחו, כדי להוות הגנה מפני התביעה.

3. כידוע, אין צורך בשלב זה להוכיח שלנתבע סיכוי טוב בהגנתו. "מספיקה המסקנה שאם תתקבל גרסת הנתבע כמהימנה – אז יש לו סיכוי כלשהו להצלחה" (ע"א 10189/07 ששון נ' בנק מזרחי טפחות בע"מ, פורסם בנבו, 15/06/2009). נטל ההוכחה המוטל על שכמו של הנתבע מצומצם ביותר בשלב הבקשה לרשות להגן, ואין הוא חייב להראות כיצד יוכיח את הגנתו, וכיצד יבסס את הגרסה העובדתית הנטענת בבקשתו. גם בית המשפט אינו אמור בשלב זה לשקול את מהימנות המבקש או לקבוע ממצאים בענין הגנתו הנטענת (א' גורן, "סוגיות בסדר דין אזרחי", מהדורה עשירית בעמ' 402).
הואיל וטענות המבקש עשויות להקנות לו הגנה לכאורה בפני התביעה, והואיל ואין פוסלים בשלב זה טענה רק בגין סוגיות הכרוכות בהוכחתה, אני מורה על קבלת בקשת הרשות להתגונן.

4. לאור סכומה תידון התובענה בסדר דין מהיר ועל הצדדים לנהוג בהתאם להוראות תקנה 214ב1 לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד- 1984 (להלן: "התקנות").
התובעת תמציא לבית המשפט ולבעלי הדין את המסמכים שיש לצרף לכתב התביעה לפי תקנות 214ג ו- 214ח לתקנות, בתוך 30 יום וכן תפרע את הפרשי האגרה אותם עליה לפרוע על פי דין.
הנתבעת תמציא לבית המשפט ולבעלי הדין את המסמכים שיש לצרף לכתב ההגנה בהתאם לתקנות 214ג ו- 214ח לתקנות, בתוך 45 ימים מיום קבלת מסמכי התובעת כאמור.
היה והתובעת לא תגיש את המסמכים ולא תפרע את הפרשי האגרה בחלוף פרק הזמן שנקצב כאמור, תמחק תביעתה.

ניתנה היום, ט' תמוז תשע"ה, 26 יוני 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: משיבה
נתבע: גלגלי הצפון 2002 בע"מ
שופט :
עורכי דין: