ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בן ימין נגד אטקינס :

בתי המשפט

1

בית משפט לתביעות קטנות ירושלים

תק 002589/08

לפני:

כבוד השופטת אנה שניידר

תאריך:

10/06/2009

התובע

נ ג ד

אטקינס סוריל

הנתבע

פסק דין

1. עניינה של התובענה שלפנינו, פיצוי התובע בשל נזק שנגרם לרכבו בתאונת דרכים, שאירעה ביום 18.12.07 בחניון "לב תלפיות" בירושלים, כאשר ברכב התובע נהגה הגב' איה שקד-בן ימין (להלן - הנהגת).

2. על פי כתב התביעה, הנהגת נסעה באיטיות בתוך החניון, בנתיב נסיעה ראשי ממנו מתפצלים מפרצי חניה. רכבו של הנתבע עמד בתוך מפרץ חניה, ובשלב מסוים החל הנתבע לנסוע אחורנית, ופגע בצדו הימני – קדמי של רכב התובע.

לטענת הנהגת, היא הבחינה באורות הרוורס הדלוקים של רכב הנתבע ובלמה, אך הנתבע לא שת לבו לכך והמשיך בנסיעתו עד להתרחשות התאונה.

3. התובע דורש סכום של 3,412 ש"ח הכולל השתתפות עצמית בסך 1,630 ש"ח, כינון בסך 82 ש"ח, עוגמת נפש בסך 1,000 ש"ח, אגרת בית משפט בסך 50 ש"ח, וכן 650 ש"ח בשל בזבוז זמן וטרחה.

4. לטענת הנתבע בכתב ההגנה, הוא אכן היה בנסיעה לאחור אך נסע בצורה איטית ביותר. רכב התובע הגיח מאחוריו ומאחורי פניה ועיקול בכביש, והנתבע לא יכול היה להבחין בו, בעוד שהנהגת יכלה להבחין ברכבו של הנתבע.

עוד נטען, כי מיד לאחר התאונה התקשר התובע אל הנתבע וטען שעלות התיקון היא בסך 800 ש"ח והנתבע, מתוך רצון טוב ומבלי להודות באחריותו, היה מוכן לשלם מחצית מן הסכום, אך התובע סירב.

5. לאחר ששמעתי את הצדדים ועיינתי במסמכים ובתמונות, ראיתי להעדיף את גירסת הנהגת על פני גירסת הנתבע לגבי נסיבות התאונה, ובמילים אחרות, הגעתי למסקנה שהנתבע נסע לאחור בלי לנקוט בכללי הזהירות הדרושים בעת נסיעה בתוך חניון, שבו שדה הראיה חסום.


על כן אני קובעת, כי האחריות לתאונה מוטלת על הנתבע.

6. על אף האמור, לא הרים התובע את הנטל המוטל עליו להוכחת ראשי הנזק המתייחסים לעוגמת נפש וההוצאות העקיפות, ומתעורר הרושם כי מדובר בתביעה מנופחת ומוגזמת.

על כן, אני מעמידה את סכום התביעה על סך של 1,712 ש"ח בתוספת הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה (21.5.08) ועד לתשלום המלא בפועל.

הואיל ורוב רובה של התביעה נדחה – אין צו להוצאות.

ניתן להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בירושלים תוך 15 יום.

המזכירות תשלח העתק מפסק הדין לצדדים.

ניתן היום י"ח בסיון, תשס"ט (10 ביוני 2009) בהעדר הצדדים.

אנה שניידר, שופטת

קלדנית: זהבית