ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אהרון וקנין נגד יניב בר משיח :


בפני כבוד ה רשמת קרן כ"ץ

מבקש

אהרון וקנין

נגד

משיב

יניב בר משיח

החלטה

1. לאחר עיון בבקשות ובנספחיה ן, ומאחר והשהייה הכרוכה בדיון בבקשה בדרך הרגילה עשויה לגרום נזק ניכר למבקש, אני מחליטה עפ"י צד אחד בלבד, לעכב את הליכי ההוצל"פ עד למתן החלטה בתובענה העיקרית.

2. בפני מונחת התנגדות לביצוע שני שיקים ובקשה להארכת מועד להגשתה. בהתאם לסמכותי לפי תק' 205 (ג) לתקסד"א, אני נותנת החלטה בבקשה על בסיס הבקשה בלבד. בהתנגדות נטען ע"י המבקש כי השיקים שהינם חלק מסדרה, נגנבו וזויפו וכי הגיש תלונה בעניין למשטרת ישראל. מעיון באישור שצורף לגבי הגשת התלונה, מיום 21.4.15, עולה כי דיווח על השיקים נשוא ההתנגדות במסגרת התלונה. לפיכך טענת הגניבה והזיוף פורטו כנדרש בשלב זה, על מנת לאפשר למבקש להתגונן, טענת זיוף היא כשלעצמה אחד מהטעמים המיוחדים להאריך את המועד להגשת ההתנגדות ולכן לפי ההלכה בעניין ע"א (באר-שבע) 1229/01 - שושנה בוקסבאום נ' ארמונד מלכה . תק-מח 2002(2), 4751, אני גם מאריכה את המועד להגשת ההתנגדות ומקבלת את ההתנגדות, נותנת רשות להגן וניתנות ההוראות כדלקמן:

3. המזכירות תפתח תיק אזרחי בסדר דין מהיר לפי פרק טז1 (תקנות 214א-214טז) בתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד- 1984 , שעניינן תובענות בסדר דין מהיר ובכפוף להוראות שלהלן.
4. התצהיר התומך בהתנגדות ישמש כתב הגנה.
5. הצדדים יגישו תצהירי אימות וגילוי מסמכים מוקדם במקביל תוך 30 ימים מהיום.
6. תצהירי עדות ראשית יוגשו במקביל תוך 45 ימים מהיום.
5. המזכירות תקבע ישיבה מקדמית בפני שופט, במעמד בעלי הדין בתום המועדים הנ"ל ולא לפני יום 10.9.15. תשומת לב הצדדים, שדין אי התייצבות לישיבה המקדמית, כדין אי התייצבות למשפט.
6. ימי הפגרה לא יובאו במניין הימים.
7. לאור מתן הרשות להגן, אני מורה על ביטול הדיון הקבוע בפני בהתנגדות ליום 14.10.15. המזכירות תוציא הזמנות מבטלות ותעדכן את היומן בהתאם.

8. על המבקש לדאוג, תוך 3 ימים מקבלת ההחלטה במזכירות, למסירת העתק הבקשה והחלטה זו לצד שכנגד וללשכת ההוצל"פ הנוגעת בדבר. כמו כן הצד שכנגד, המשיב, יגיב בתוך 14 ימים לבקשת המבקש לבטל את העיקול על נכס המקרקעין ועל רכבו של המבקש.

ימי הפגרה לא יבוא ו במנ יין הימים.

ניתנה היום, כ"ד סיוון תשע"ה, 11 יוני 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אהרון וקנין
נתבע: יניב בר משיח
שופט :
עורכי דין: