ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שרעבי נגד איילון בע"מ - חברה לב :

1


בתי המשפט

בית משפט השלום תל אביב-יפו

א 067743/07

בפני:

כב' השופטת מיכל שריר

תאריך:

10/06/2009

בעניין:

שרעבי יונה

ע"י ב"כ עו"ד

בן יצחק נחשון

התובעת

נ ג ד

1 . איילון בע"מ - חברה לבטוח

2 . בהרב משה

ע"י ב"כ עו"ד

גולן אמיר

הנתבעים

החלטה

1. התובעת נפגעה בתאונת דרכים ביום 22.10.06 ועתרה למינוי מומחים בתחום האורתופדיה וכירורגיית כלי דם.

2. בהחלטתי מיום 19.5.08 הוריתי על מינויו של ד"ר צ. כהן כמומחה בתחום האורתופדיה אשר העריך נכותה של התובעת כתוצאה מהפגיעה בשוק ימין בתאונה הנדונה בשעור 5%.

3. התובעת טוענת לפגיעה נוספת ברגל שמאל, אי ספיקת ורידים שחייבה טיפולי פיזיוטרפיה נוספים, שמוש בתחבושות אלסטיות וטפול תרופתי ועותרת למנוי מומחה בתחום כירורגיית כלי דם.

4. בהמלצתי פנה ב"כ התובעת לד"ר כהן אשר השיב "אין בידי הכלים לקבוע נכות בתחום כלי דם. אין מניעה ממנוי מומחה בתחום כירורגיית כלי דם לקביעת נכותה בגין התאונה הנדונה".

5. התובעת טופלה ע"י כירורג אשר המליץ על טפול תרופתי וחבישות לחץ שלא הועילו.

התובעת עברה בדיקת דופלקס צבע שהעלתה, בין היתר, אי ספיקת מסתמים במערכת הורידים השטחית ברגל ימין ואי ספיקת ספנה ארוכה במערכת הורידים השטחית ברגל שמאל. ביום 9.8.07 הומלץ לתובעת, במרפאת כלי דם בביה"ח אסף הרופא על נתוח ורידים ברגל שמאל וגרב אלסטית ברגל ימין.

די בכל אלה, כדי להוות ראשית הראיה הנדרשת למנוי מומחה כמבוקש.

6. הנתבעים מתנגדים, בין היתר, בטענות, כי התובעת אובחנה כסובלת מבעיות ורידים כבר בשנת 2000 ונותחה בגין דליות ברגל ימין בחודש ינואר 2001, שנים לפני התאונה הנדונה ותלונותיה בכל הנוגע לרגל שמאל החלו רק בחצי שנה לאחר התאונה הנדונה.

כל השאלות הללו מובילות לצורך בקביעת קשר סיבתי בין הפגיעה הנטענת לתאונה הנדונה, להבדיל מעבר רפואי רלבנטי, שאלה רפואית טהורה שלא לי להכריע בה.

7. לאור האמור לעיל, הנני מורה על מינויו של פרופ' זליקובסקי מביה"ח בלינסון, להערכת נכותה של התובעת, ככל שהיא נובעת מפגיעתה בתאונה הנדונה. על מינויו של המומחה כאמור לעיל, יחולו תקנות הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (מומחים) התשמ"ז – 1986.

ב"כ בעלי הדין יעבירו למומחה טרם הבדיקה, את כל החומר הרפואי שבידיהם, למעט חוות דעת רפואית, ב"כ התובע/ת תוך 15 יום מהיום, וב"כ הנתבעים תוך 45 יום מקבלת מסמכי התובע. על המומחה לציין בחוות דעתו מה היו המסמכים הרפואיים אשר עמדו בפניו בטרם מתן חוות-דעתו.

המומחה יבדוק את התובע/ת וימציא חוות-דעתו תוך 30 יום מיום קבלת כל המסמכים. המומחה יעריך נכותו הצמיתה של התובע/ת כתוצאה מפגיעתו/ה בתאונה הנדונה, אם נותרה, שיעורה, נכויות זמניות אם היו, והצורך בהמשך טיפול רפואי ו/או שיקומי.

8. הנני מעמידה את שכר טרחת המומחה ע"ס 4,000 ₪ + מע"מ.

לאור הספקות לגבי הקשר הסיבתי ולאור הלכת רע"א 4915/08 על התובעת לשאת, בשלב זה ועד להחלטה אחרת, בהוצאות המומחה.

פרופ' זליקובסקי מתבקש שלא להוציא חוות דעתו עד לקבלת מלוא שכרו.

9. נדחה לקדם משפט נוסף, ליום 9.11.09 שעה 10:00.

תחשיבי נזק בצירוף מסמכים רלבנטיים יוגשו לא יאוחר משבועיים לפני מועד הדיון, לא בפקס.

היה והמומחה יקבע כי לא נותרה לתובע/ת נכות כתוצאה מפגיעתו/ה בתאונה הנדונה, יתבקשו הצדדים להודיע הסכמתם לפסיקה מנומקת לפי סעיף 4ג' לחוק הפלת"ד, לאחר הגשת סיכומים בכתב.

10. המזכירות תשלח עותק מהחלטתי זו לב"כ הצדדים ולמומחה.

ניתנה היום, י"ח בסיון, תשס"ט (10 ביוני 2009), בהעדר הצדדים.

מיכל שריר, שופטת

קלדנית: מרי ל.