ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פסגת השרון בע"מ נגד שמואל לוי :


בפני כבוד ה שופט אברהם אליקים

מבקשים

פסגת השרון (1993) בע"מ

נגד

משיבים

1. שמואל לוי ואח'

החלטה

אני שוב מוצא עצמי בתיק זה, מבצע מלאכתה של המבקשת, כללי משפט והוראות חוק אמורות להיות בידיעת המבקשת, כמו גם האמור בסעיף 4.2 לבקשתה, מה שהיה מחייב הת ייחסות רצינית להליך זה מראשיתו לרבות פנייה מנומקת לגורמים כגון לשכת המקרקעין, רשם הירושות או האפוטרופוס הכללי ולא להניח הנחות.

הליכים נגד חסוי, לא ייערכו שלא באמצעות אפוטרופסו, וצר לי שלא הייתה פנייה מראש לברר הנושא ישירות עם משיבה 13 (לא בדרך של הגשת תובענה ובקשה למתן פסק דין בהעדר) שכן אם משיבה 13 מונתה כאפוטרופא שלו היא חייבת להשיב לפנייה, ובהעדר פנייה ניתן לפנות לאפוטרופוס הכללי ומיותר לציין כי בית משפט אינו צריך לשמש יועצו של מי מהצדדים.
אני מורה למשיבה 13 להודיע לב"כ המבקשת האם היא ממונה על ענייניו של משיב 11 ככל שמדובר בתיק זה, במידה ולא תהיה תשובה לפנייה שכזו, תוך 15 יום, אני מורה לרשם המקרקעין לאפשר לב"כ המבקשת לעיין בפרטי מינוי משיבה 13 לגבי משיב 11, רישום שטר 18591/91 גוש 10036 חלקה 319/12

לא אתיר תחליף המצאה בענייני יורשים, כשלכאורה קיים צו ירושה.

לא ברור לי מדוע לא הייתה עד היום פנייה לרשם המקרקעין לעיון בתיק בענין משיבים 8 ו-9 וההנחות מה הייתה התשובה המתקבלת ומה יהיה צפוי ביום 1.7.15 אינן במקומן, על מנת לחסוך זמן אני מורה לרשם המקרקעין לאפשר לב"כ המבקשת לעיין בתיקי עסקאות משיבים 8 ו-9, אריה ליכטנייר ושמואל לסמן, על מנת לברר פרטים לאיתורם. לפי המידע הנטען בבקשה מדובר בתיק בו נרשם שטר 58/68, גוש 10036 חלקה 319/10 .

ב"כ המבקשת סבור כי לקבוע תזכורת להשלמת הליכים ליום 1.7.2015 מדובר בזמן ש"אינו ריאלי", ואני סבור כי הזמן "הריאלי" חלף עבר לו ואזכיר כי המבקשת פתחה בהליכים ביום 19.10.2014, וחזקה עליה כי איתרה את המשיבים מראש, ניסתה למצער לאתרם ולכל המאוחר, ביום פתיחת ההליך-לפני כ-7 חודשים יכולה הייתה לשתף את בית משפט בדבר קושי זה או אחר ולא להמתין "להוראות" חוזרות ונשנות מטעמי כפי שממשיך לקרות בתיק זה.

מועד התזכרת 1.7.15 יישאר כפי שנקבע, אני מצפה לקבל עדכון לגבי כל מה שבוצע. טענת המבקשת כי מחיקת משיב כל שהוא תביא "להענשת" המבקשת ומשיבים אחרים אינה במקומה. אין בכוונתי לאפשר "קיצורי דרך" ולתת פסקי דין בניגוד לחוק, תתכבד המבקשת ותעשה את המוטל עליה.

ניתנה היום, כ"ד סיוון תשע"ה, 11 יוני 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: פסגת השרון בע"מ
נתבע: שמואל לוי
שופט :
עורכי דין: