ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פסגת השרון בע"מ נגד שמואל לוי :


בפני כבוד ה שופט אברהם אליקים

מבקשים

פסגת השרון (1993) בע"מ

נגד

משיבים

1. שמואל לוי ואח'

החלטה

לצערי עדיין לא ניתן להתחיל בבירור המחלוקות בתיק זה ומן הראוי כי המבקשת תקדם ביעילות את ההליכים, נותרו עדיין תהיות רבות בקשר למשיבים שלא הגישו כתבי תשובה:

משיב 11- חסוי שלא הגיש כתב תשובה, תהיתי בהחלטתי מיום 26.5.16 כיצד ניתן לתת ישירות פסק דין בענינו של חסוי, ובתגובה טוענת המבקשת כי לחסוי אין חסינות, מונתה לו אפוטרופא- משיבה 13, שלא התגוננה ולכן ניתן נגדה פסק דין ואין מניעה לתת פסק דין גם נגדו. לכאורה צודק ב"כ המבקשת ובלבד שימציא החלטת בית משפט המאשרת כי משיבה 13 היא האפוטרופוס של משיב 11, (אין ליחס זה שבין משיבים 11 ו-13 ביטוי בהמרצת הפתיחה). אם יוכח הדבר יינתן פ"ד, לא יומצא מסמך כאמור תמחק התובענה נגדו, אמתין להמצאת המסמך עד ליום 1.7.15.

משיב 34- בהחלטתי מיום 26.5.15 תהיתי כיצד מבקשת המבקשת מתן פסק דין נגד משיב 34 שנפטר, ובהבהרה מסביר ב"כ המבקשת כי הוא לא ביקש פסק דין אלא רק תחליף המצאה, ובינתיים נמסרה התובענה לבנו, ושוב אני תוהה, מה הקשר בין פטירת אדם לתחליף המצאה או למסירה לבנו, לא ניתן לנהל הליך נגד אדם שנפטר ובהעדר צו ירושה, או מנהל עזבון דין הבקשה להימחק. לידיעת בנו של נפטר על פתיחת הליך נגד מנוח, אין כל משמעות ומשלא נתקבל הסבר עניני, אורה על מחיקת התובענה נגד משיב 34, אלא אם יומצא צו ירושה עד ליום 1.7.15 המעיד כי הבן לו נמסרה לכאורה התובענה הוא יורשו של המנוח.

משיבים 8-9- לא ברור מתגובת המבקשת האם הוזמן התיק מלשכת המקרקעין ואם עיינה המבקשת במסמכים מעבר לעיון בנסח הטאבו. תתכבד ותבהיר המבקשת עד ליום 1.7.15 האם נעשה ניסיון לאתר המשיבים בנכס והאם נבדקו המסמכים בארכיון לשכת המקרקעין.

כפי שציינתי בהחלטתי הנ"ל, באשר למשיבים שטרם הומצא לגביהם אישור המסירה, הגיע הזמן למסור להם התובענה, אזכיר חלפו יותר מ- 7 חודשים! מיום פתיחת ההליך והגיע הזמן לסיים את נושא ההמצאות, גם בעניין זה אם המבקשת לא תדאג להסדיר ההמצאות עד ליום 1.7.15, אמחק התובענה בהתאם.

ללא הצגת אישור מסירה למשיבים 10 ו-16, לא יינתן פסק דין לזכות המבקשת אלא תמחק התובענה. משלוח בדואר רשום, להבדיל ממשלוח דואר רשום עם אישור מסירה, אינו מהווה מסירה כדין. הודעה כללית כי דבר הדואר הגיע ליעדו, אינה אישור מסירה, חייבים להראות מיהו ה"יעד" המדובר, דהיינו מי חתם על קבלת דבר הדואר. גם בעניין זה אמתין ל-1.7.15 ובהעדר אישור מסירה תמחק התובענה נגדם.

בטרם סיום אציין, כי אני מוצא עצמי שב ומבקש הבהרות ותיקונים לפעולות שהמבקשת חייבת לבצע מראש, ביוזמתה ומיד לאחר פתיחת ההליך. אם המבקשת לא ערוכה לנהל תובענתה, תבקש למוחקה, תאתר את כל המשיבים ותחדש לאחר מכן את ההליכים.
לא ייתכן להגיש תובענה ביום 19.10.2014 ועדיין לחפש את המשיבים ואזכיר כי לישיבת קדם המשפט ביום 22.2.2015 לא התייצבה המבקשת, הערת סיום זו נועד להבהיר למבקשת כי לאחר 1.7.15, תמחק התובענה נגד כל משיב שלא הומצאה לו התובענה, התיק ייקבע לקדם משפט לברר המחלוקת מול מי שהגיש כתב תשובה.

תזכרת פנימית 2.7.15

ניתנה היום, כ"ג סיוון תשע"ה, 10 יוני 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: פסגת השרון בע"מ
נתבע: שמואל לוי
שופט :
עורכי דין: