ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם הרמן נגד המוסד לביטוח לאומי עפולה :

בפני כבוד הנשיא ד"ר אברהם אברהם

המערער

אברהם הרמן

נגד

המשיבים

1.המוסד לביטוח לאומי עפולה
2.ארגון נכי תאונות עבודה ואלמנות נפגעי עבודה בישראל

ערעור על החלטת רשם בית המשפט המחוזי, כבוד השופט סאאב דבור, בע"א 16523-12-14

פסק דין

  1. המערער הינו נכה כתוצאה מתאונת עבודה, וככזה הוא נהנה מקצבת נכות שמשלם לו המל"ל (משמע המשיב 1 ). כנכה עבודה הוא חבר במשיב 2. תביעת המערער בבית משפט השלום עניינה ניכוי של דמי חבר בארגון (המשיב 2) שמנכה המל"ל מן הקצבה, ובתובענה זו ניתן פסק דין הדוחה אותה , ועל פסק הדין הגיש המערער ערעור לבית משפט זה (ע"א 16523-12-14).
  2. סמוך להגשת הערעור הורה הרשם למערער להפקיד ערובה להבטחת הוצאות המשיבים בערעור . המערער הניח לפני הרשם בקשות שונות בקשר עם הערבון, ובין היתר ביקש לקבוע, כי הערבון פטור מעיקולים שיוטלו על ידי צדדים שלישיים. בק שה זו נדחתה, ועליה נסב ערעורו של המערער.
  3. דין הערעור להידחות, באשר אין זה מסמכותו של בית משפט זה, ובכללו הרשם, לפטור את כספי הערבון מעיקול שיוטל עליהם. הלכה למעשה אין בידי בית משפט זה סמכות לעסוק בכל דרך שהיא ובכל עניין הקשור לצווי עיקול שהוצאו/יוצאו על ידי רשות אחרת. בהקשר זה משמש בית המשפט ככל צד שלישי המחזיק בכספים של החייב.
  4. בערעורו הוסיף המערער טענה נוספת, ולפיה החלטת כבוד הרשם להאריך את המועד להפקדת הערבון הגיעה אליו לאחר מועד ההפקדה (כבוד הרשם הורה למערער להפקיד את כספי הערבון עד יום 15.3.15, וההודעה הגיעה לידי המערער ביום 18.3.15). ובכן בטענה זו אין כדי להועיל למערער , מה גם שאין לצידה בקשה אופרטיבית של המערער. החשוב הוא, כי הערבון לא הופקד גם לאחר שקיבל המערער לידיו את הודעת הרשם, ולכן ניתן, ביום 28.4.15, פסק דין הדוחה את הערעור.
  5. מכל האמור מעלה הנני דוחה את הערעור. המערער ישלם סך 750 ₪ לכל אחד מן המשיבים 1 ו-2 (סה"כ 1,500 ₪), שכר טרחת עורכי דינם.

חבר באיגוד תבע את המשיבים בבית משפט השלום,

ניתן היום, כ' סיוון תשע"ה, 07 יוני 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אברהם הרמן
נתבע: המוסד לביטוח לאומי עפולה
שופט :
עורכי דין: