ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד גבריאל בן אהרון :

24084-04-15
בפני כבוד סגן הנשיאה, השופט אברהם הימן
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
גבריאל בן אהרון


נוכחים:
ב"כ המאשימה עו"ד אוראל רוזנצויג
הנאשם וב"כ עו"ד גלאון
הדיון מתורגם לשפה הצרפתית על ידי גב' טובה ישי

פרוטוקול

ב"כ המאשימה טוענת לעונש:
בהמשך להסדר הטיעון שהוצג לבית המשפט הוגשה חוות דעת מהממונה על עבודות שרות בשב"ס לפיה יכול הנאשם לרצות עונש מאסר בעבודות שרות, נבקש לאמץ הסדר הטיעון ולהשית על הנאשם עונש מאסר למשך חודש ימים שירוצה בעבודות שרות, מאסר על תנאי, פסילה על תנאי, התחייבות וקנס על סך 2,000 ₪. הסדר הטיעון הוא סביר וראוי בנסיבות המקרה והעניין ולאחר ששקלנו כל השיקולים הצריכים לעניין ונסיבותיו האישיות של הנאשם, מהות העבירות.

ב"כ הנאשם טוענת לעונש:
מצטרפת לדברי חברתי, מדובר בנאשם ללא עבר פלילי, שוקל לעשות עליה, הנסיבות היו שהוא ואחיו התאום חולים במחלה מסויימת ובגללה הביאו את הסמים לשימושם העצמי. נבקש כי הקנס יקוזז מההפקדה הכספית. היות ועבודות השרות מתחילות ב- 7/6/ , נבקש שב- 8/7 יבוטל צו עיכוב יציאה מן הארץ.


גזר דין

הואיל ואני מקבל הסדר הטיעון שהוצג לפני היום, וככל שמדובר בהסדר טיעון "סגור" , הרי אין צורך ללכת אחר המתווה שנקבע בתיקון 113 לחוק העונשין. אני מקבל, כאמור, את הסדר הטיעון בהיותו סביר וראוי בנסיבות המקרה והעניין ועל פי כל השיקולים הצריכים לגזר הדין אני קובע כי אלה העונשים שאני משית על הנאשם:

חודש מאסר בפועל.

עונש המאסר ירוצה בעבודות שרות כפי חוות דעת הממונה על עבודות שרות בשב"ס שעותק ממנה מצוי בידי הנאשם, הוא יודע פרטיה לרבות ובמיוחד מועד תחילת העבודות 7/6/2015.

7 חודשי מאסר על תנאי והתנאי הוא שבמשך שלוש שנים מהיום לא יעבור הנאשם עבירה על פקודת הסמים המסוכנים מסוג פשע.

5 חודשי מאסר על תנאי והתנאי הוא שבמשך שלוש שנים מהיום לא יעבור הנאשם עבירה על פקודת הסמים המסוכנים מסוג עוון.

אני פוסל את הנאשם מלקבל או להחזיק רישיון נהיגה לרכב מנועי, פסילה על תנאי, התנאי הוא אם יעבור הנאשם עבירה לפי פקודת הסמים במשך שלוש שנים מהיום, יפסל מלקבל או להחזיק רשיון נהיגה כאמור למשך 12 חודשים.

אני מחייב את הנאשם לחתום על התחייבות בסך 2,000 ₪ לפיה יתחייב שבמשך שלוש שנים מהיום לא יעבור עבירה על פקודת הסמים המסוכנים.
לא יחתום על ההתחייבות ייאסר למשך 7 ימים.

קנס בסך 2,000 ₪ או חודש מאסר תמורתו.
הקנס יקוזז מהפקדה כספית שהופקדה כערובה לשחרור הנאשם בתיק מ"ת 24084-04-15 ככל שתהא יתרה לאחר הקיזוז היא תוחזר למי שהפקיד הסכום.

באשר לבקשת הנאשם לביטול צו עיכוב יציאה מן הארץ, הרי אני מורה כי ככל שלא תהיה פניה מהממונה על עבודות שרות בשב"ס לפיה הנאשם לא סיים עבודות השרות עד ליום 7/7/2015, הרי שצו עיכוב יציאה מן הארץ בטל מהמועד 8/7/2015.

המוצגים:
ייעשה בהם על פי שיקול דעתו של הממונה על החקירה.

זכות ערעור תוך 45 יום מהיום.

ניתנה והודעה היום י"ד סיוון תשע"ה, 01/06/2015 במעמד הנוכחים.

אברהם הימן , סגן נשיאה

הוקלד על ידי יפעת מינאי


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: גבריאל בן אהרון
שופט :
עורכי דין: