ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעל רואימי נגד משרד החינוך :

החלטה בתיק עע"מ 2678/15 בבית המשפט העליון בירושלים

לפני: כבוד הרשמת ליאת בנמלך

המערערות:
1. יעל רואימי

2. נטלי בן מוחה

3. מיטל יוחננוף

4. מרינה חן

5. מאיה גאווי

6. סיוון אוחיון

נ ג ד

המשיבים:
1. משרד החינוך

2. עיריית אשדוד

3. בית ספר שז"ר למדעים ולאומנויות

4. החברה העירונית לתרבות ופנאי אשדוד

5. הנהגת הורים בית הספר שזר

בקשה לפטור מאגרה ומעירבון

החלטה

המערערות עותרות לפטור מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון בהליך זה.

עיינתי בחומר שבתיק ובבקשה. דומה כי ניתן לצאת מנקודת הנחה כי מצבן הכספי של המערערות (המיוצגות על ידי הקליניקה למשפט ומדיניות חינוך באוניברסיטת חיפה) אינו מן המשופרים, שהרי העתירה בבית המשפט לעניינים מינהליים בבאר-שבע הוגשה על רקע הטענה כי בשל מצבן הכלכלי של המערערות מתקשות הן לשאת בתשלומי הורים שנדרשו מהן בבית הספר בו לומדים ילדיהן, וכן נוכח הנטען בבקשה. כמו כן בכל הנוגע לקביעת העירבון ראוי ליתן בענייננו משקל למהות ההליך, המעורר סוגיה חברתית-ציבורית, לשווי הכספי של ההליך ולפערי הכוחות בין הצדדים.

יחד עם זאת איני רואה ליתן למערערות פטור מלא כמבוקש, שכן לא פרשו הן בבקשה תשתית עובדתית מלאה להוכחת מצבן הכספי - אין פירוט הולם של נכסים וההוצאות של כל אחת מן המערערות (אלא צוינו ההכנסות בלבד), צורפו תדפיסי חשבון בנק של שלוש מן המערערות בלבד, ולעניין הפטור המבוקש מהפקדת עירבון לא הוכח כי כל אחת מן המערערות, שש במספר, אינה יכולה להסתייע בסביבתה הקרובה לצורך גיוסו.

לאחר איזון בין כל השיקולים הרלבנטיים, תופחת האגרה לסך של 500 ש"ח והעירבון יועמד על סכום מתון ביותר של 2,500 ש"ח. האגרה והעירבון ישתלמו ויופקדו בתוך 30 ימים מעת המצאת החלטה זו לידי המערערות, ולא - יימחק ההליך או יירשם לדחיה, לפי העניין.

ניתנה היום, ט"ז בסיוון תשע"ה (3.6.2015).

ליאת בנמלך


מעורבים
תובע: יעל רואימי
נתבע: משרד החינוך
שופט :
עורכי דין: