ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חיים מתיתיהו נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
חיים מתיתיהו

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובאת כוחו עו"ד מור לימאי
ב"כ המשיב עו"ד ליאור קורן

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזרת על העתירה.

ב"כ המשיב: קצינת האסירים המחוזית אישרה יציאת העותר לחופשה מיוחדת למשך 24 שעות, בתנאים שנקבעו על ידי המשיב.

ב"כ העותר: יש בעיה עם התנאים ובגלל זה בעצם הוגשה העתירה. יש בעיה עם שני הערבים. העותר נמצא בסבב חופשות כבר, בפסח אושרה לו חופשה והוא לא יצא אליה בגלל שנקבע תנאי של שני ערבים צמודים ואין לו אלא ערב אחד שיכול לפקח אליו. הוא יכול לספק רק ערב צמוד אחד. בחופשות הרגילות שתי הערבות שאושרו לו זה שתי אחיותיו שלא יכולות לפקח עליו בכלל. הן תהיינה בחתונה אך לא יוכלו לקחת ולהחזיר אותו וכל הפרוצדורות האלה כי יש להן הרבה ילדים. הצענו ערב אחר, ששמו חיים קומלי, ביחד עם הכתובת שלו שהוא יוכל להיות אצלו.
בפסח העותר גם ויתר על לצאת לחופש כי לא היו לו ערבים גם כן. במקרה הזה אם באמת אי אפשר יהיה לקבל את הבקשה שיהיה לו ערב אחד, נציע לצמצם את השעות בצורה כזו שהערב הספציפי הזה יבוא ויקח ויחזיר אותו, הגשתי עתירה גם על השינוי של התנאים עצמם אז בינתיים שנוכל לפתור את העניין הזה של החתונה. במהלך החתונה, הערב יהיה איתו.
אולי אפשר לעשות שערב אחד יוציא אותו מפה ובחתונה יהיו איתו שניים.

ב"כ המשיב: אנחנו צריכים לבדוק את הערב הזה.
בשביל הרקע חשוב להבהיר שהעותר יצא לחופשות ובאחת מהחופשות המשטרה תפסה אותו כמפר את תנאי החופשה.

החלטה

העותר מרצה 5.5 שנות מאסר בגין עבירות רכוש ואלימות והוא מבקש לצאת לחופשה חריגה לרגל חתונת אחיו, שתתקיים ביום 20.5.15 באולמי הרודיון בראשל"צ.
המשיב מסכים להוצאת העותר לחופשה המיוחדת למשך 24 שעות, אך מתנה את היציאה לחופשה המיוחדת בשני ערבים צמודים.
העותר לא יכול לעמוד בתנאי הערבים שכן מדובר באחיותיו שהן מטפלות בילדים רבים ולא תוכלנה ללוות אותו ביציאתו לחופשה ובחזרתו ממנה והוא מציע ערב אחר שייקח אותו מבית הסוהר ויחזיר אותו לבית הסוהר.
אני מקבל את העתירה ומורה למשיב להוציא את העותר לחופשה למשך 8 שעות ביום 20.5.15 החל משעה 17:00 ועד שעה 01:00 למחרת כאשר העותר יהיה מלווה על ידי הערב, בכפוף לאישורו על ידי המשיב, ביציאתו מבית הסוהר ובחזרתו לבית הסוהר ובמהלך האירוע יהיה מלווה, בנוסף לאותו ערב, על ידי אחת משתי אחיותיו שאושרו על ידי המשיב.

ניתנה והודעה היום, כד' אייר תשע"ה, 13 מאי 2015, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא


מעורבים
תובע: חיים מתיתיהו
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: