ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אביעד כהן נגד מגדל חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד השופט דאוד מאזן

תובע

אביעד כהן

נגד

נתבעת

מגדל חברה לביטוח בע"מ

החלטה

בפניי בקשה חוזרת למינוי מומחה בתחום הנוירולוגי והאורתופדי לתובע.

בתיק זה בית המשפט מינה מומחים בתחומי האורולוגיה והפסיכיאטריה;

בהחלטתי הקודמת מיום 5.3.2015 נומקה הסיבה בגינה נדחתה בקשת התובע למינוי מומחים בתחומים הנ"ל. כעת התובע צירף מסמך חדש של בדיקת EMG שהוא ביצע ביום 18.6.14 וטוען כי ממצאי הבדיקה עלה כי היא תומכת בטענותיו אודות התלונות של ירידה בתחושה, כמו כן בממצאים קיימת פגיעה בחוליות L5-S1 , מכאן שהבדיקה בנוסף לתלונותיו הרבות של כאבים בגב ובצוואר והירידה בתחושה מהווים ראשית ראיה למינוי מומחים .

הנתבעת טוענת כי אין במסמכים שצורפו כדי שינוי נסיבות המצדיק עיון חוזר בבקשה, כאשר דוח המיון אינו מעלה כל ממצא על פגיעה בגב, וכאשר בדיקת CT שעשה במהלך האשפוז, לכל עמוד השדרה יצאה תקינה, כך גם בדיקת מיפו העצם ביצעה התובע ביום 30.6.13; כך גם לגבי הבדיקות בתחום הנוירולוגי הממצאים היו תקינים. אילו הממצאים בדיקת ה EMG בנוגע לפגיעה ב CTS הרי מדובר בפגיעה ביד ימין ואין לכך כל קשר עם התאונה והתובע מעולם לא התלונן על פגיעה זו. מכל האמור הנתבעת מבקשת לדחות את הבקשה.

הכרעה:

עיינתי שוב בכל המסמכים הרפואיים שנמצאים בתיק, כמו כן עיינתי במסמכים החדשים מיום 18.6.14, 17.4.14 ו- 16.3.15 והגעתי למסקנה כי יש מקום לקבל את הבקשה למינוי מומחה בתחום הנוירול וגי. הממצא החדש בצירוף מכלול המסמכים הרפואיים מלמד על קיומה של ראשית ראיה ברף הנמוך . ממצא ה- CTS שמתייחס לפגיעה ביד ימין, אינו מהווה ראשית ראיה מאחר ואין עדות כי התובע סבל ו/או התלונן על פגיעה בידו הימנית כתוצאה מהתאונה, פגיעתו כפי שתוארה בדוח מדא הייתה בפלג גופו השמאלי , אך נוכח הגישה במינוי מומחים מצאתי לנכון להיעתר לבקשה.

אילו בתחום האורתופדי, לאחר לבטים רבים, וחרף קלישות הממצא מיום 18.6.14 ולאור הגישה הליברלית בתחום מינוי המומחים, ועל אף שבדיקת ה CT גב שבוצעה לתובע בסמוך לתאונה יצאה תקינה, וגם בדיקת מיפוי העצם היתה תקינה, אולם משנמצאה פגיעה קלה ב- L5-S1 ומשיש רצף של תלונות על כאבי גב , אני נעתר לבקשה למינוי מומחה.

בשכר המומחה תישא הנתבעת בניגוד להחלטת המינוי מיום 5.3.15, היה ויקבע שלא נותרה כל נכות, הסכום ששולם למי מהמומחים יקוזז במלואו מהפיצוי שמגיע לתובע.

החלטה על מינוי תישלח בנפרד.

לשלוח לצדדים.

ניתנה היום, כ"ג אייר תשע"ה, 12 מאי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אביעד כהן
נתבע: מגדל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: